Hilal Altın: Babama “taçsız kral” derlerdi; Kral öldü sanmayın kızı döndü


Bir süredir adından söz ettiren taçsız arabesk kralı Hüseyin Altın’ın kızı Hilal Altın, babasının hiti ‘Sevmeyi Bileceksin’ şarkısını seslendirerek müzik dünyasına kendinden emin bir giriş yaptı. Sesi ve şarkı söylemesiyle dikkat çeken genç şarkıcı Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e rahmetli babasını ve müzik kariyerini anlattı…

Sevmeyi Bileceksin ile harika bir çıkış yaptın. Önce sizi tanıyalım, hikayeniz nedir?

Ben babanın değerli kızıyım. En büyük hayalim babam gibi gerçek ve gerçek bir sanatçı olmak. Sanat dünyasına güçlü bir giriş yapmak istedim. Çünkü bu kendime ve rahmetli babama verdiğim bir sözdü. Artık hayallerimin gerçekleştiği yerdeyim. Şu anki hedefim kalıcı olmak ve babamı yaşatmak.

BABAMIN ÖLÜMÜ KISA OLDU

*Rahmetli Hüseyin Altın’ın kızısınız. Babası arabesk dünyasının en önemli isimlerinden biriydi. Babanın kaybı sevdiklerini üzdü, o güne dönelim mi? Babam özünde çok iyi bir adamdı, iyi bir sanatçıydı, işini severdi. Çok ani, şiddetli ve acılı bir ölümdü. Uzun süredir insülin kullanıyordu, şekeri vardı. O kötü günde kan şekeri yüksekti, başı dönüyordu ve rutin sabah yürüyüşlerinden birinde düşüp sert bir zemine kafasını çarptı. Daha sonra bizi hastaneden aradılar, rutin kontrollerden sonra her şeyin yolunda olduğunu söyleyip eve gönderdiler. Aynı gün balkonda hava alırken evimizin üçüncü katından düştü. Hastaneye kaldırıldı ancak bu kaza 15 Temmuz darbesine denk geldiği için hastanelerin yoğun bakım üniteleri doldu. Maalesef çok acı çektik. Babamın ölümü acı bir ölümdü.

BABAMIN GİTTİĞİ GÜN HER ŞEYİ KAYBEDERİM

*Çok üzüldüm. Babanın izinden gidiyorsun. Bize kendinizden bahseder misiniz? 33 yaşındayım. Uzun yıllardır bu iş için eğitim alıyorum. Sesim her zaman hayrandı, muhtemelen babam tarafından. “Bir eve bir sanatçı yeter” diyerek kırılmadım. Babam gibi bir yıldızla bu işi yapmaktan korktum. Çünkü o büyük bir sanatçıydı. Tiyatro oyuncusu olmak istiyordum. Babam bana her zaman “Ne yaparsan yap, elinden gelenin en iyisini yaparsın” derdi. Destek oldular. Babamın gittiği gün her şeyimi kaybettim. Kalbimin yarısı yok oldu, yüreğime büyük bir acı düştü ve dedim ki: “Hüseyin Altın hep yaşamalı…”

Ve hedefini değiştirdin, anladım?

Tiyatro benim için büyük bir tutku. Ben gitmedim ve gitmeyeceğim. Oyunculuk teklifleri de birçok yapımdan geliyor. Ama şimdi önceliğim sesim ve müzik dünyası. Babamın şarkılarına tutunarak yarayı onsuz saracağım. Babama “Taçsız Kral” derlerdi. Kralın öldüğünü sanmayın, kızı geri döndü.

Şarkının özel bir hikayesi var mı?

Benim sevgilim babamın hit şarkılarından biridir. Bir dil haline geldi. Ve bu, ben doğduğumda çıkardığı bir şarkı ve milyon satan bir albümden çıktı. Ben de bu şarkıyla çıkış yapmak istiyordum. Herkes Özlem Akşamları’nı neden okumadığımı sordu ama İntizar bu şarkıyı söylemek istedi ve çok güzel söyledi. Herkesin babamın şarkılarını okuyup onu yaşatması beni mutlu ediyor mu?

HAYATIMIZDA HİÇBİR ŞEY İHTİYACI OLDUĞU KADAR SOĞUK DEĞİLDİR

*Peki müzik dışında nasıl bir hayatınız var? Ben bekar bir anneyim. Müzikten sonra en büyük önceliğim annelik. Oğlum Can Ali’yi iyi bir evlat olarak yetiştirmeye çalışıyorum. Yıllarca bekar bir anne ve baba olmak gerçekten çok zor. Neyse ki annem ve kardeşlerim en büyük destekçilerim! Hayatımız dışarıdan göründüğü kadar basit ve renkli değil. Hepimizin ciddi maddi sıkıntıları ve manevi sıkıntıları var. Her şeye rağmen dik durmak önemlidir.

Müzik piyasasına girdiğinizde bu dünyada ne gördünüz?

Rengarenk görünen her şeyin aslında bir yalan dünyası olduğunu, verilen sözlerin asla gerçekleşmediğini, tırnaklarını kaşısan da birilerinin ısrarla seni yıkmaya çalıştığını gördüm. Ama çok iyi adamlar olduğunu ve her zaman kazanacaklarını biliyorum. Herkes kalbinin ekmeğini yer. Babamdan biliyorum. O da çok yalnızdı ama sanatından ve onurundan asla ödün vermedi.

Bundan sonra bizi hangi şarkılar bekliyor, yeni projeler neler?

Şu anda yeni klibi ve şarkıyı hazırlıyoruz. Stüdyodan çıkamayız. çok çalışıyoruz İyi bir ekibim var. Hop Medya benim en büyük destekçim. Onlarla akustik projeler yaptık. İyi ki varlar. Çok güzel sürprizlerimiz var.