Hem yapımcı oldu hem de Erkan Petekkaya ile başrolü paylaştı.Tekstilden inşaata, turizmden ticarete pek çok alanda başarıyla çalışmış bir iş adamı olan Oktay Öndeş, Dedenin Gözleri filmiyle beyazperdede güçlü bir performans sergiledi.

Usta oyuncular Halil Ergün ve Erkan Petekkaya ile oynadığı Dedemin Gözyaşlarım filminde de rol alan ve Turgay Tanülkü, Cem Kılıç, Aliye Uzunatağan ve Ali İpin gibi isimlerle başrol oynayan Oktay Öndeş, “Sinema aşkım beni yönlendirdi. yapımcılığa: “Sinema endüstrisine girdim çünkü yapımcıların büyük prodüksiyonlar yapmak için film endüstrisine para yatırmaları gerektiğini düşündüm. İlk filmimizde büyük ustalara imza atmak beni gururlandırdı ve onlarla aynı sette oyuncu olmaktan farklı bir heyecandı” dedi.

İhsan Taş’ın yönettiği Dedemin Halkım filminin sinema açısından önemli bir yapım olduğunun altını çizen Oktay Öndeş, “Basit bir komedi de yapabilirdik ama risk aldık. Böyle dokunaklı hikayeler sinemaya aktarılmalı.” “İleriki yapımlarda da aynı çizgimiz devam edecek” dedi.