Hayranlarını üzen gelişmeyi böyle duyurdu


Son olarak Beşiktaş’ta forma giyen milli futbolcu Mehmet Topal, aktif futbol kariyerine son verdiğini duyurdu. İşte Topal’ın açıklaması…

23 yıllık aktif futbol hayatı boyunca; Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, İstanbul Başakşehir, Valencia, Çanakkale Dardanelspor ve Malatya Belediyespor gibi takımların formalarına kaynak yapan uluslararası futbolcu Mehmet Topal, futbolu bıraktığını açıkladı.

“TÜM HAKLARINIZI ALIN”

Selda Topal ile mutlu bir evliliği olan Mehmet Topal, yaptığı açıklamada, “20 yıl önce Malatya’dan ayrıldığım yolda futbolcu Mehmet olarak tecrübelerimin verdiği gururla son kez buradayım, haklıyım. Tamamen farklı bir maceraya atılan ilk adımı atarken hepinizi selamlıyorum. Hoşçakalın!” Açıklamaları yapıldı.

İŞTE MEHMET TOPAL’IN “FAREWARD” BAŞLIKLI MEKTUBU

20 yıl önce Malatya’dan çıktığım yolda tecrübelerimin verdiği gururla futbolcu Mehmet olarak son kez buradayım. Çocukluğumda aşk, yaşam ve tutku kaynağım olan futbolda tarif edilemez bir gurur yaşadım. Bazen mutluluğumu tarif edemedim, bazen de hüznümü gösteremedim.

Çok değerli insanlarla çalıştım, çok değerli insanlarla tanıştım. Çok yorgunum ve kırıldım.

Ama futbola olan sevgim ve hepsinden önemlisi profesyonelliğim ile kimseyi kırmadan, saygı duymadan bu günlere geldim, en azından öyle umuyorum.

Ben Mehmet Topal’ım; Yıllardır bana sarılan tüm taraftarlara, çalıştığım tüm kulüplerde emek veren herkese, tüm başkanlarıma, tüm öğretmenlerime, benimle yürüyen tüm takım arkadaşlarıma, tüm medyaya… Bizim için emek veren sevgili ailem, arkadaşlarım ve bana destek olan herkes. Hepinizi korusun.

Tamamen farklı bir maceranın ilk adımını atarken hepinizi selamlıyorum. Güle güle.

MEHMET TOPAL KİMDİR?

Mehmet Topal (3 Mart 1986; Malatya), ön libero pozisyonunda oynayan Türk futbolcudur. .

Üç farklı takımla (Galatasaray, Fenerbahçe ve İstanbul Başakşehir) Süper Lig şampiyonluğunu kazanan tek futbolcudur. 2000’li, 2010’lu ve 2020’li yıllarda Şampiyonlar Ligi’nde forma giyen ilk Türk futbolcudur.

2008-2018 yılları arasında Türkiye formasıyla 81 maçta forma giydi ve 2 gol kaydetti.

Mehmet Topal, 19 Temmuz 2022’de aktif futbolu bırakacağını açıkladı.

Mehmet Topal, Selda Topal ile evlidir. Çiftin Mehmethane adında bir oğulları var.