Hakan Ural’ın tutuklu Gülşen için tartışma yaratacak sözleri: Pense gibi kullanılıyor


Dergi Haberleri

Nisan ayında verdiği konserde İmam Hatip’in takipçileri hakkında söyledikleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan şarkıcı GuelsenÖnceki gece ifadesini aldıktan sonra tutuklandı. GuelsenPaylaşıma destek veren Hakan Ural.

Canlı yayında Gülşen hakkında konuşan Hakan Ural, “Dışarı çıkıp Tuğba senin annendir dersem buna ne dersin?” dedi. Bir de fıkra anlatsam, sen anlatırsan… İmam Hatip mezun olsa, imam hatip sapıkları tartışsa bu ülkeyle işimiz biter. Doğrudan insanların inançlarına hakaret ediyorsunuz. Trend oluşturucularınız bunu aşkları veya sözleriniz için yapmaz. Bir piyon gibi kullanılıyorsun. Onlara yakışan marjinal faşist sensin. Düşünceye hizmet ettiğiniz için sizi trend yaparlar. Ne düşünüyorsun?”

İnsanların inançlarıyla neden bu kadar alay ediyorsun? Sen deli misin? Sonu bir felaket. Birileri İmam Hatip’in halkına hakaret etmiş, mağdur ortada. Bu olurken açık etikette “İmamhatipler kapatılmalıdır” yazıyor. Neden? Niye? İmam Hatip’ten yanlış kişi çıkabilir. neden genelleme yapıyorsun İşinize gelince, “Genelleme yapmayın” diyerek ayağa kalkın. Kuruma ve kurumdaki kişilere provokatif hakaretler var. Gidip ‘sapık’ diyorsun.”

Hakan Ural’ın sözleri kısa sürede gündem olurken, tepkiler geldi. Trend olan Ural’ı askerlik yapmadığı için eleştiren kullanıcılar, “Firar Hakan Ural ekranda hukuk öğretiyor” yorumunu yaptı.