Hababam sınıfının ilk ve tek mezunuydu! Çalışkan, Ahmet’e yıllardır dosttur.


Hababam sınıfının ilk ve tek mezunu olan çalışkan Ahmet, son hali ile onu şaşırttı. Türk sinemasının efsane isimlerinden Ahmet Sezerel ile yıllardır dosttur. Usta oyuncunun hala yakışıklı ve karizmatik görünmesi hayranlarının gözünden kaçmadı.

Yıllar sonra hayranları, Hababam sınıfının yakışıklı ve gönlü mest olan tek mezunu Ahmet Sezerel’e hayran kalır. Birkaç yıl önce Instagram hesabı açan Sezerel, eski fotoğrafları paylaşıyor. Ancak, onu çok az görüyoruz.

Zaman zaman özel röportajlar veren usta oyuncunun son hali Yeşilçam hayranlarının dikkatini çekti.

Halen çok yakışıklı ve karizmatik göründüğü yorumları alan çalışkan Ahmet, Hababam klasmanında aldığı şampiyonlukla aldığı iltifata karşılık verdi.

Ahmet Sezerel, “Kendime hiç iyi bakmadım ama belki yıllar iyilik göstermiş olabilir” cevabıyla tahtını gönüllerde tuttu.

23 Temmuz 1953’te İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya gelen Çalışkan, çocukluğunu İstanbul’da geçirdi.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Yeşilçam’ın usta oyuncusu, Ankara’da üniversite okudu.

İlk olarak sinemalarda boy gösteren Ahmet Sezerel, HababamClassı Uyanıyor filmiyle geniş bir izleyici kitlesiyle adından söz ettirdi.

Hababam Sınıfı serisinin üçüncü filmi olarak 1976 yılında çekilen Hababam Sınıfı Uyanıyor şüphesiz serinin en iyi filmlerinden biridir. Türk sinema sektörünün mihenk taşı olan Hababam Class dizisi de birçok usta oyuncunun hayatımıza girmesine yardımcı oldu.

Mahmut Hoca’nın akrabası Ahmet, onu Hababam sınıfına sokmaya çalışır ve sınıf, Ahmet’e maceralarını anlatan filmde çeşitli şakalar yapar. Asla pes etmeyen Ahmet, yaşadıklarına rağmen pes etmez.

En çok 1976 televizyon dizisindeki rolüyle tanınan Sezerel, birçok yapımda rol almıştır.

Ünlü oyuncu, Cennetin Çocukları, Aşkın Dansı, Gülen Gözler, Aile Onuru ve Gülen Adam gibi filmlerde usta isim Yeşilçam ile başrolleri paylaştı.

Halen kurduğu sanat evinde çalışmakta olan Sezerel, yönetmen yardımcısı ve yönetmen olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Sezerel, oyuncu Ayşen Sezerel ile mutlu bir evlilik sürdürmektedir.