Gürbağ Grubu, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” sıralamasında yer aldı.


Gürbağ Grubu, 2022 yılında dünya inşaat sektörünün en tanınmış dergilerinden ENR tarafından “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer aldı.

ENR’nin (Engineering News Record) merkez ülkeleri dışındaki müteahhitlerin gelirlerine göre hazırladığı 2022 Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhit listesi açıklandı.

Gürbağ Grubu, mühendislik projeleri ve yatırımlarıyla bu yıl dünya sıralamasında 181. sıraya yükseldi. Ödül, Türkiye’den ödüle layık görülen 48 şirketten biri olan Gürbağ Grubu adına Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağban’a takdim edildi.

Ödülü Bağban bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazananları tebrik ederek daha fazla emek, başarı ve kazanç diledi.

“LİSTEDE DAHA YÜKSEK OLMAK İSTİYORUZ”

Gürbağ Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağban, ödül töreninin ardından açıklamalarda bulundu;

“Gürbağ Grup olarak yurt içi ve yurt dışında birçok prestijli projeye imza atmaya devam ediyoruz. Bunlar; toplu konutlar, kültür merkezleri, üniversiteler ve okullar, spor tesisleri, sanayi tesisleri, askeri tesisler, kamu binaları, su arıtma tesisleri, yüksek gerilim hatları, kanalizasyon boruları, baraj ve sulama kanalları, yol yapımı, köprülü kavşaklar, tüneller ve metrolar, beton Prefabrik elemanlar ve çelik yapı yapıları bulunmaktadır.

Gürbağ Grup olarak her türlü inşaat faaliyetlerinde küresel kaynakları korumaya, enerji tasarrufuna ve çalışanların sağlığına büyük önem veriyoruz; Global kalite zincirinde yerimizi almak, dünya ile aynı dili konuşmak, bu konuda uluslararası norm ve standartları uygulamak istiyoruz. Hedefimiz, ENR listesinde dünyanın en büyük 250 inşaat firmasından biri olma başarısını sürdürmek ve daha iyi konumlara gelmektir. Bizi ödüle aday gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi.