Gülten Kaya… ERDAL ACAR’IN TUTUKLU ‘ANMASI’ PAYLAŞIYOR!


Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 1999 Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden bir fotoğraf paylaşarak işadamı Erdal Acar’ı hedef aldı.

Operasyon kapsamında tutuklanıp tutuklanan Acar’dan bahseden Kaya, o geceye ait fotoğrafları paylaşarak şunları söyledi: “1999 MGD gecesi ve bir başka vatansever (!) Ahmet Kaya’ya parmağını sallayarak; Erdal Acar’ın rütbesi “suç, yağma” vb. nedenlerle düşürüldü. Yine “hafıza silinmez.” “Ben diyeceğim!”

1999 yılında ünlü şarkıcı Ahmet Kaya dergi Gazeteciler Sendikası’nın düzenlediği ödül töreninde, kendisine “Kürtçe kaset yayınlayacağım” dediği için bir grup tarafından protesto edildi ve kendisine çatal atıldı. O gece Kaya’ya çatal atan kişinin Erdal Acar olduğu açıklandı.

AHMET KAYA’NIN EŞİ TUTUKLANDIKTAN SONRA BÖLÜMÜ

İşadamı Erdal Acar, Sarallar grubuna yönelik operasyon kapsamında tutuklanarak gözaltına alındı. Bu gelişmenin ardından Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 23 yıl önce o ismi hedef alan fotoğrafı paylaşmıştı.

“Hafızanın silinmeyeceğini bir kez daha söyleyebilirim”

Gülten Kaya, “1999’un MGD gecesi ve Ahmet Kaya’ya bir vatansever (!) el sallıyor: Erdal Acar! “Suç, yağma” vb. suçlardan tutuklandı. ! indir.