Gülşen’le ilgili flaş karar! Ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı


Dergi Haberleri

Ünlü şarkıcı Guelsen‘ ‘ nin tutuklanmasına yönelik temyiz başvurusu bugün mahkeme tarafından incelendi. Gülşen’in tahliye kararı çıktı.

30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği bir konserde İmam Hatip Lisesi öğrencilerine söylediği sözlerden dolayı soruşturma altına alınan müzisyen. Gülşen ÇolakoğluTutuklanmasına karşı yapılan itiraz kabul edildi. Şarkıcı Gülşen serbest bırakıldı.

GÜLŞEN’İN TUTUKLAMASI EV CEZAEVİ OLDU

Gülşen’in dosya davaya dönüşene kadar ev hapsinde kalacağı belirtildi.

Kararda, “suçun niteliği, delil toplanması, firar şüphesinin bulunmaması ve bir çocuğun hükümlü ve akrabalarının yaşının altında olması” gerekçeleriyle tahliye kararı verildiği belirtildi.

NE OLDU?

Gülşen Çolakoğlu30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği bir konserde, “Daha önce İmam Hatip’ten ders almış, sapıklığı oradan geliyor” şeklinde bir açıklama yaptı. 24 Ağustos 2022 gecesi İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik ifadeleri nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan resen soruşturma açıldı ve soruşturma polis tarafından hazırlandı. Bunun üzerine şarkıcı, 25 Ağustos’ta polis tarafından tutuklanarak İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısı tarafından ifadesi alınan Çolakoğlu, tutuklanmak üzere nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Çolakoğlu, İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı.