Gülşen’in serbest bırakılmasının ardından ortaya çıkan gerçek!


Dergi Haberleri

Şarkıcı Guelsen30 Nisan’da verdiği bir konserde İmam Hatip taraftarlarına yaptığı yorumlar nedeniyle geçtiğimiz günlerde soruşturma altına alındı.

Gazeteci Talat Atilla, 29 Ağustos’ta tahliye olan Gülşen için verilen ev hapsi kararı öncesi verilen kararı açıkladı.

Talat Atilla’nın konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Şarkıcı Gülşen ev hapsinde serbest bırakılırken, özel uçakla geldiği Bodrum’da ev hapsinde tutuluyor. Çünkü… Gülşen’in adamları ev hapsine mahkum edildikleri gün İstanbul’dan bodruma götürüldüler.”

NE OLDU?

Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TCK’nın 216. maddesi uyarınca “halkı kin ve düşmanlığa veya hakarete tahrik etmek” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında 25 Ağustos Perşembe günü tutuklandı.

İstanbul Nöbetçi 27. Asliye Ceza Mahkemesi, Çolakoğlu’nun avukatının temyiz başvurusunu inceledikten sonra 29 Ağustos Pazartesi günü Çolakoğlu’nun “daireden çıkmaması” şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

GÜLŞEN KİMDİR?

Tam adı Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 doğumlu Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. TürkiyePopüler şarkılarıyla listelerde zirveye yerleşen sanatçı, günümüzde Türk pop müziğinin en çok dinlenen ve en çok satan isimlerinden biri haline geldi. Çapa’da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi ancak aynı zamanda barlarda da çalıştığı için eğitimini bıraktı. 1995 yılında sahne aldığı bir barda görüntülendi ve albüm teklifi aldı ve Raks Music ile albüm anlaşması imzaladı.

1996 yılında çıkardığı ilk albümü Be Adam ile adını duyurmasına rağmen, evliliğine odaklanmak için birkaç yıl boyunca müzik kariyerini ikinci plana attı. 2004 yılında dördüncü albümü Of… Of… ile büyük bir çıkış yaptı ve aynı isimli hit şarkısıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülleri’ni kazandı. MU-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarısını sürdürdü ve beni durdurdu mu? (2013) albümü ile TürkiyeOnu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) izledi.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Bir”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayim”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “I” şarkılarıyla Bir şans biliyor musun” haftalarca Türkiye’nin resmi listesinde bir numarada kaldı.

Söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan ve şarkılarının yanı sıra özellikle müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkıcı Gülşen, özellikle kariyerinin ilk yıllarından sonra kendi yazdığı şarkıları söylemeye başladı ve kendisi gibi olan meslektaşları için birçok hit hazırladı. grafik başarısı elde etti. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı iken, ertesi yıl tek video klibi iki yüz milyondan fazla izlenen ilk Türk şarkıcı oldu.

Gülşen, altısı Altın Kelebek ve dokuzu Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere pek çok farklı ödül kazandı.

Gülşen, İmam Hatip yanlıları hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle 25 Ağustos 2022’de tutuklandı. Daha sonra daireden ayrılmaması şartıyla tahliye edildi.

GÜLŞEN’İN ÖZEL HAYATI

Şarkıcı Gülşen, 1997-2000 yılları arasında Murat Varol ile evlendi. Daha sonra 2016 yılında son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile evlendi. Çiftin Azur Benan isimli çocukları Ocak 2017’de Şişli’de dünyaya geldi.