Gülşen’den ilk açıklama


Dergi Haberleri

Konserinde İmam Hatip taraftarlarına skandal açıklamalarda bulunan şarkıcı Gülşen, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gülşen, her kesimden tepki alan açıklamaları “şaka” olarak nitelendirdi.

Giydiği kıyafetler ve sergilediği davranışlar. dergi Gündemde olan şarkıcı Gülşen yeni bir skandala imza attı. Nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatip halkı hakkında yaptığı skandallı sözlerin görüntüleri ortaya çıkınca her taraftan tepkiler geldi.

Gülşen, “İmam Vaiz’de okudu, sapıklığı oradan geliyor” dedi. Başsavcı İstanbul; Konserde yaptığı konuşma nedeniyle şarkıcı Gülşen için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Emniyet Müdürlüğü’ne mektup gönderdi.

GÖZALTI

‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya halka hakaret’ suçundan soruşturma başlatılan Gülşen, polis tarafından gözaltına alındı. Beşiktaş’taki evinde gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, ifade vermek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Konserde İmam Hatip Lisesi öğrencilerine söylediği sözlerden dolayı hakkında “halkı kin ve düşmanlığa veya aşağılamaya tahrik” suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, gözaltına alındı. Yaklaşık 4 saat polis merkezinde ifade verdikten sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

BİLGE OLARAK KALİFİYE

Sosyal medya hesabından Konİu hakkında açıklama yapan Gülşen, skandal açıklamaları şaka olarak nitelendirdi. Gülşen, “Uzun yıllar birlikte çalıştığım, iş ve çalışma ortamında arkadaşlarımla yaptığım bir fıkra, toplumu kutuplaştırmayı amaçlayanlar tarafından sunuldu ve yayınlandı. Sözlerim ülkemizde toplumu kutuplaştırmayı amaçlayan kötü niyetli kişilere malzeme bıraktığı için üzgünüm” dedi.