Gülşen tutuklama emriyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi! ifade ortaya çıktı


Dergi Haberleri

Son dönemde sahne performansları ve açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken şarkıcı Gülşen hakkında soruşturma başlatıldı.

Odatv, tutuklanan Gülşen’in polisteki ifadesini alarak savcılığa ifade verdi. İfadesine göre ünlü şarkıcı, tutuklama başvurusuyla adliyeye sevk edildi.

Suçlamayı kabul etmeyen Gülşen, Miraç isimli müzisyenin grubunda ‘İmam’ lakabının bulunduğunu belirterek, “Orkestrama ‘Beni seyirciler arasında omuzlarınızda taşıyın’ dedikten sonra bir yanıt aldım. Orkestra: ‘Seni imam taşısın’ ve söz konusu konuşma Miraç’la aramızdaydı: ‘Bu, katılımcılara veya medyaya yaptığım bir konuşma değil. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan ve kimseyi incitmeyen bir sanatçıyım.”

Gülşen ifadesinde, “Bu kısa resmin kim tarafından aylar sonra ne amaçla çekildiğini bilmiyorum. Ancak provokasyon amaçlı yapıldığını düşünüyorum” dedi.

Ünlü şarkıcı yaptığı açıklamada, “Bu konuşmayı hiçbir zaman İmam Hatip mensuplarını veya ülkemizin herhangi bir bölümünü karalamak, hakaret etmek için yapmadım” dedi.

İşte tam açıklama:

TUTUKLAMA TALEP İLE MAHKEMEYE BAŞVURDU

Gülşen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’nde ifadesinin ardından Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi. Daha sonra tutuklama kararı ile Bölge Adliye Mahkemesi’ne sevk edildi.

Gülşen, akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Yıllarca birlikte çalıştığım meslektaşlarımla yaptığım bir şaka, toplumu kutuplaştırmayı amaçlayan kişiler tarafından yayınlandı. Kırılan ve kırılan herkesten özür dilerim. Başka bir dil bulmam gerekiyordu; Onu orada bulacağım…”