Gülşen için karar günü! Mahkeme bugün tutukluluk hali için yapılan temyiz başvurusunu inceleyecek.


Dergi Haberleri

30 Nisan’da İstanbul’da verdiği konserde şunları söyledi: GuelsenGelen tepkilerin ardından sosyal medya gündemine oturdu.

Sözlerinin gündeme gelmesi üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla re’sen soruşturma başlattı. 25 Ağustos’ta evinde polis tarafından tutuklandı. GuelsenBasın Suçları Araştırma Bürosu savcılığına ifade verdi. Şarkıcı yaptığı açıklamada, “25 yıldır sanatçıyım. Müzisyen arkadaşlarım var. Bu grupla konserler veriyorum. Takımımda klavyeci olan arkadaşım Miraç’ın lakabı İmam’dır. Ayrıca arkadaşlarımızla kendi aralarında aptal, aptal, sapık diye şakalar yapıyoruz. Maalesef bu ikisi “Kelime bir araya geldi. Arkadaşımız İmam Hatip okulunda okumadı. Gruptaki tüm arkadaşlarımın lakapları var” dedi.

Guelsen Bu açıklamaya göre, adli kontrolün yeterli olmayacağı iddiasıyla tutuklandı. İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde görev başında Guelsen“Halkı alenen kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçundan tutuklandı. Gülşen, kararın ardından Bakırköy’deki kapalı kadın cezaevine nakledildi. Şarkıcının avukatı Emek Emre, tutukluluk halinin kaldırılmasını talep ederek İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvurdu.

Gülşen için karar günü!  Mahkeme bugün tutukluluk hali için yapılan temyiz başvurusunu inceleyecek.

Bugün Gülşen için karar günüdür. Temyiz başvurusunu değerlendirmek için 3 günü olan mahkeme, Gülşen’in tutukluluk halinin devamına veya şarkıcının bugün serbest bırakılmasına karar verecek.