Güçlü kadrosuyla “Tamirhane”


Sette başarılı oyuncular Nejat İşler, Rıza Kocaoğlu, Merve Dizdar, Bülent Şakrak, Ali Seçkiner Alici, Gökhan Kıraç, Engin Hepileri, Yaren Alaca ve Erkan Can’ı bir araya getiren Tamirhane filmi yer aldı. Sky Films, Dentsu Turkey, Kumbara Film, ASC Films ve idpro’nun yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğini Erkan Kolçak Köstendil üstleniyor. Filmin senaryosunu da filmde rol alan Bülent Şakrak yazdı.

Yılmaz ve Müjdat’ın Yarı Yalan Öyküsü

Yetimhanede büyüyen iki kardeş Yılmaz ve Müjdat, kendileri gibi büyüyen manevi babaları Erkan ve Bülent’ten bir boya ve kaporta atölyesini devralır. Huysuz yaşlı bir adamın arabasını iki sokak aşağı park etmek için kullandığı yol, araba gece yarısı arandığında yaşlı adamın kalbinin onları görmeye dayanamadığı bir yere çıkıyor.

Olaylar öyle bir noktaya gelir ki Yılmaz ve Müjdat, yaşlı adamın cesedini yakıt deposuna koymak zorunda kalır. İkili, dükkanda araba boyamaya devam ederken, cesedin bulunduğu yakıt deposundan tiner kullanarak boyadıkları arabaların harika göründüğünü fark ederler. İki blok ötede çok ilginç bir yere geldi.

müdür Erkan Kolçak Köstendil sandalyesinde

Filmin yönetmeni ve oyuncusu Erkan Kolçak Köstendil, Tamirhane filminin küçük bir oto tamirhanesinde yaşadığımız zamana uyan ve onlarca soruyu gündeme getiren bir kara komedi olduğunu söyledi.

Manevi babalarından miras kalan tamirhaneyi eski mahalle tarzında işletmeye çalışan iki kardeşin hikayesini anlatan Tamirhane’de izleyiciyi zaman zaman Yeşilçam’a götüren bölümlerin olduğunu anlatan Köstendil, “TAMİR YAPACAK. “dedi.