Gözler sosyal konut kabinesinde


Kabine yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde iki önemli madde var. Sosyal konut projesi ve dar gelirlilerin haciz sorununa ilişkin düzenlemelerin Erdoğan’ın görüşmesinin ardından açıklanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe’de toplanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği toplantının ana konusu ekonomi.

Toplantıda iki konu öne çıkıyor. 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin detaylarının yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da konuyla ilgili bugün bir açıklama yaptı. Kurum, Ağustos ayına “81 ilde cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine başlayacağız” sözleriyle atıfta bulundu.

KİMLER FAYDALANACAK?

Projeden evsizlerin ve belirli bir gelirin altında olanların faydalanması bekleniyor. Emeklilere, şehit ve gazi yakınlarına ve yeni evlilere kota tahsis edilir. 20 yıla varan vadeler ve uygun ödeme koşulları sunulmaktadır.

PROBLEM ÖNSÖZÜ DA GÜNDEMDE

Kabine gündemindeki bir diğer konu da dar gelirli vatandaşların haciz sorunu… Adalet, Maliye ve Maliye Bakanlığı yetkilileri, dar gelirli vatandaşların haciz sorununu çözmek için uzun süredir çalışıyor.

Bu çalışma Bakanlar Kurulu’nda tamamlanacak. Bu çalışmanın detaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesinden sonra kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

ENFLASYONLA MÜCADELE

Toplantıda enflasyonla mücadele için yakın gelecekte atılacak adımlar da ele alınacak. Kabine toplantısında terörle mücadeledeki gelişmeler ve dış politikadaki gelişmelerin de ele alınması bekleniyor.