Gaziantep ekonomisini dijitalleştiriyor


Gaziantep, Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın 82. durağı. KOBİ’lerin dijitalleşmesi ve dünyadaki değişimlere ayak uydurabilmesi için düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşması’nın bu yılki ana teması Dijital İşler.

Etkinlikte sektör temsilcileri ile ortaklaşa yürütülecek olan “E-Ticaret & E-İhracat”, “Dijitalizasyon”, “Metaverse”, “NFT”, “Blockchain” gibi alt başlıklar hakkında KOBİ’lerle bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacak. Bu da Türkiye’nin düzleşmesinin önünü açacak.

E Ticaret Merkezi A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) himayesinde, teknoloji kullanan şirketlerin gelişimi ve büyümesi hakkında fikir ve bilgi alışverişinde bulunuluyor. ve Teknolojide Kadınlar Derneği tarafından düzenlenen (WTECH) Türkiye Teknoloji Buluşmaları da şirketlerin dijital varlıklarını iyileştirme yollarını, tasarruf edebilecekleri teknolojileri ve verimliliklerini tartışıyor.

Türkiye, küresel sistemi etkileyen salgın sırasında ekonomisini büyüten birkaç ülke arasında yer aldı. 2020’de 90.000’den fazla, 2021’de 100.000’den fazla şirket faaliyete geçti. E-ticaret ve online satış, şirketlerin ticari faaliyetlerde ilk tercihi olduğu için ciro 381 milyar TL’ye ulaştı ve bu noktada, ciddi rekabet.

Dijitale uyum sağlamak ve yapısal temellerimiz doğrultusunda dijital dönüşümü gerçekleştirmek, rekabet avantajı elde etmek için esastır. “Türkiye Teknoloji Buluşmaları”, KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecinde ihtiyaç duyduğu teknolojik altyapı yatırımlarını ve Ar-Ge faaliyetlerini bu alanda KOBİ’lerin dijital dönüşümünü teşvik etmek amacıyla düzenlediği etkinliklerle desteklemekte ve bilgilendirmektedir.

Etkinliğin Gaziantep ayağına Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri de destek verdi.

Her ilden 200 kadının katıldığı ücretsiz görme eğitimlerinin lansmanını içeren bu özel etkinliğe katılmak için Teknolojibulusmalari.com web sitesine kayıt ücretsiz.