Gazeteci Arif Hür açıkladı: İstanbul’dan ayrılıp Köyceğiz’e yerleşti!


Uzun süredir ortalarda görünmeyen şarkıcı Gülay, İstanbul’dan ayrılarak Muğla’nın Köyceğiz ilçesine yerleşti. Gazeteci Arif Hür, Gülay’ın İstanbul’dan ayrılma nedenini açıkladı. Detaylar burada…

‘Aşka cesaretin var mı?’, ‘ İstanbul “Ağlamak”, “Mucize” ve “Aşk” gibi popüler şarkıların sahibi gulaySon birkaç yılda kanserle olan savaşını iki kez kazanmıştı. Bir süre çoklu organ yetmezliği nedeniyle de tedavi gören Gülay Sezer’e geçtiğimiz günlerde rahim kanseri teşhisi kondu.

Gazeteci Arif Hür, kanseri üç kez yenen şarkıcı Gülay’ın, İstanbulTürkiye’den ayrılıp Muğla’nın Köyceğiz ilçesine yerleşeceğini duyurdu.

İşte Arif Hur’ün gündemdeki yazısı:

“Ece Uslu, İclal Aydın, Hakan Meriçliler gibi tanınmış isimlerden sonra bir sanatçı daha. İstanbulYazlık bölgeden ayrılmaya ve yerleşmeye karar verdi.

Dumanı tüten sesiyle onlarca hite imza atan Gülay, İstanbulTürkiye’den ayrılarak Muğla’nın Köyceğiz ilçesine yerleşti. İstanbulGürültü kirliliği, betonlaşma ve yüzeysel koşullardan bunalan Gülay, çareyi Köyceğiz’e yerleşerek buldu.

Köyceğiz’de tarımla da uğraşmayı planlayan sanatçı, toprağa tohum ekecek ve sağlığı için organik sebze yemeye öncelik verecek.

Gülay’ın müzik çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceğini de belirtmek isterim…”

vasiyetnameye SONLANDIRILDI

Üç kez kanseri yenen şarkıcı Gülay Sezer, geçtiğimiz aylarda vasiyetini açıklamıştı. Ünlü sanatçı, mezar istemediğini ve cesedinin bir devlet üniversitesine bağışlanmasını istediğini belirtti.

GÜLAY KİMDİR?

Gülay olarak da bilinen Gülay Sezer (24 Mayıs 1970 doğumlu, İstanbul ), Türk şarkıcı, besteci.

Gülay, 24 Mayıs 1970 İstanbulMüzik hayatına 5 yaşında başlamış, babası ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer’in çaldığı türkülere bağlama ile eşlik etmiş ve babasından eğitim almıştır. Uzun yıllar diş teknisyenliği de yapan Gülay, müziğe olan tutkusu nedeniyle 2000 yılında diş teknisyenliğini bıraktı ve 2001 yılında Kuzey Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’nde kompozisyon eğitimine başladı. Lisans eğitimini 2007 yılında birincilikle tamamladı.

Gülay’ın 1988 yılında Gülay Sezer adıyla çıkardığı arabesk albümü Her Akşam ve Cesaretin Var? Bunu 1997 yılında yine BMG etiketiyle piyasaya çıkan Bir Sevi Masalı adlı pop albümleri izledi. Daha sonra BMG Müzik’ten ayrılan Gülay, albüm çalışmalarına ara vererek 1999’da BRT Televizyonu için “Damlalar” halk müziği programını hazırlayıp sundu. 2001’de Kalan Müzik halk müziği albümleri Damlalar’ı, 2003’te halk müziği albümleri Damlalar 2’yi ve 2005’in başında pop albümü Adı Yok’u çıkardı. 2006’da Seyhan Müzik imzalı halk müziği albümü Davlar’ı, 2011’de Aşkhane adlı pop albümünü çıkardı. Ayrıca “İstanbul Kanatlarımın Altında” filminden “Aşk” şarkısının sözlerini yazıp seslendirdi. Ayrıca “Yaşa Hakkı” filminden aynı adlı şarkının sözlerini yazıp seslendirdi. Birçok televizyon dizisinin jeneriklerinin yanı sıra Hamam filmi için “İstanbul Uyurken” bestesini seslendirdi.

Gülay, Konya Selçuk Üniversitesi’nden 3 yıl Yılın İletişimcisi ödülünü, 1996’da İFA Müzik Ödülü’nü, 2000’de Motif Halk Bilimi Ödülleri’nden Müziğe Teşvik Ödülü’nü ve Yılın İletişimcisi ödülünü aldı. 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi. 2001 yılında “Yılın Programcısı” ödülünü, 2001 yılında Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği “En İyi Halk Müziği Programı” ödülünü ve “34. Altın Kelebek En İyi Türk Kadın Solist Ödülü. Gülay, 15 Şubat 2015 tarihinde müzisyen Serkan Boran ile evli olup 1992 doğumlu Nilban adında bir kızları vardır.