Flash Out by Emre Aydın: 100 yılda bu hale mi geldik?


Dergi Haberleri

Gazeteci Arif Hür, cumhuriyetin yüzüncü yıl marşını besteleyip söyleyebilenleri köşesine çekti. Hür, “Cumhuriyet’in yüzüncü yıl marşının icra edilmesiyle ilgili perde arkasında Tarkan, Kıraç, Kenan Doğulu ve Haluk Levent’in isimleri dolaşıyor” dedi.

Bu gelişmenin ardından ünlü şarkıcı Emre Aydın da polemiğe katılarak fikrini açıkladı.

“ERKEKLER UZAK DUR”

entelektüel olarak“Cumhuriyetin 100. yılı marşını kimin besteleyip söyleyeceği meselesi tartışılmaya başlandı. Adaylar erkek. Öncelikle kimin şarkı söyleyip kimin söylemeyeceğini açıklayalım. Erkekler bir kenara çekilsin ve bir kadının 100. Yıl Marşı’nı besteleyip söylemesine izin vermeli!” dedi.

“CİNSİYET EŞİTLİĞİ konusunda o kadar ileri gittik mi?”

Açıklamalarına devam eden ünlü şarkıcı, “Adayların neden sadece erkek olduğu, 100 yılda cinsiyet eşitliğinde ne kadar yol kat ettiğimiz gibi konulara neden değinmek istemedim?

EMRE AYDIN ​​KİMDİR?

Şubat 1981’de Isparta’da doğdu. Türk rock müzik dünyasında büyük başarılara imza atmış isimlerden biridir. Ailesinin iş yaptığı Isparta’da Isparta Mustafa Şener İlköğretim Okulu’nda okudu. Lise eğitimini Antalya Anadolu Lisesi’nde tamamlayan başarılı sanatçı, son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

2002 yılında Onur Ela ile birlikte 6. Cadde müzik grubuyla ulusal çapta düzenlenen Şarkını Söyle şarkı yarışmasında 1574 adayı geride bırakarak Dönersen şarkısıyla birinci oldu. Grubun ilk ve tek stüdyo albümü 2003 yılında yayınlandı. 2006 yılında çıkardığı ilk solo albümü Afili Yalnızlık ile müzik piyasasını adeta alt üst etmeyi başardı. 2010 yılında çıkan Falling Down isimli İngilizce single çalışması hem yurt dışında hem de ülkemizde satıldı. Üçüncü solo albümü Eylül Daha Sonra Geldi, 17 Aralık 2013’te yayınlandı.

2014’te ünlü Türk pop/rock sanatçısı Emre Aydın ve ünlü pop/rock grubu Model’in solo çalışması A Sunday Breakfast, DMC etiketiyle piyasaya çıktı.

2019 yılında “Sleep Me” albümünü çıkardı.

Ağustos 2016’da uzun süredir birlikte olduğu iç mimar Eda Köksal ile evlendi.