Festival Yıldız Tilbe ile sona erdi


Karadeniz Ereğli’de düzenlenen 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali’nin son gününde Madrigal, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe dün akşam sahne aldı. Gece 02:30’a kadar süren festivalin son gününü yaklaşık 1 milyon kişi izledi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, madrigalKoray Avcı ve Yıldız Tilbe’ye çiçek ve hediyeler verildi. İlk kez seyirci önünde performans sergileyen madrigal grubu izleyenleri sevindirdi.

Daha sonra sahneye çıkan Koray Avcı, kendi eserlerinin yanı sıra olağanüstü parçalar da seslendirdi. Son olarak sahneye çıkan Yıldız Tilbe heyecanı doruklara çıkardı. Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, şarkıcıya Elpek Dokuyan Eller tarafından hazırlanan bir hediye takdim etti.

Neriman Posbıyık, “Size bu ürünleri birkaç kez gönderdim. Kadınlarımıza istihdam sağlıyoruz” diyen Tilbe, “Allah kadınlarımıza yardım etsin” dedi. Önceki gün Ereğli’ye giden Tilbe, “Ereğli güzel bir yer. Muhtemelen senin yüzünden… Yoksa neden bu kadar güzel olur?” Daha sonra Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık çiçek takdim ettiğinde Tilbe, “Buradaki konserler çok güzel. Burada her şey çok iyi. Burayı seviyorum.”