Fed’in kripto para birimi düzenlemesi çağrısı


Fed Başkan Yardımcısı Brainard, kripto ekosisteminin daha geniş finansal sistemin istikrarı için risk oluşturabileceği noktaya gelmeden önce iyi düzenlenmesi gerektiğini savundu.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, kripto para piyasasının finansal istikrar için risk oluşturacak noktaya gelmeden önce sağlam bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Brainard, İngiltere Merkez Bankası tarafından düzenlenen bir konferansta kripto varlıkları ve merkezi olmayan finansı değerlendirdi.

Son dönemde yaşanan oynaklığın kripto-finansal sistemde ciddi güvenlik açıkları ortaya çıkardığını kaydeden Brainard, kripto-finansal sistemin geleneksel finanstan bilinen risklere karşı hassas hale geldiğini açıkladı.

Brainard, “Kripto-finansal sistemin sağlam bir şekilde düzenlenmesi için temellerin, kripto ekosistemi daha geniş finansal sistemin istikrarı için risk oluşturabilecek kadar büyük veya birbirine bağlı hale gelmeden önce atılması önemlidir.” Dedi. değerlendirmesini yaptı.

Brainard, katı düzenlemelerin yatırımcıların esnek bir dijital yerel finansal altyapı oluşturmasına yardımcı olacağını açıkladı ve düzenleyicilerin istikrarlı bir finansal sistemi sürdürmesinin ve yasalardan kaçmaya çalışanları engellemek için yurtiçinde ve yurtdışında birlikte çalışmasının önemli olduğunu vurguladı.