Fed faiz kararı ne zaman açıklanacak? (2022 Fed faiz kararı toplantı takvimi)Fed faiz kararı ne zaman açıklanacak?  (2022 Fed faiz kararı toplantı takvimi)

Fed’in faiz kararı için gergin bekleyiş sürüyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yapacağı faiz artırımlarının yüzdesi piyasalar tarafından yakından takip ediliyor. Son olarak Temmuz ayında faiz kararını açıklayan Fed, faiz oranlarını 75 baz puan artırarak yüzde 2,25 ile yüzde 2,50 arasına çıkardı. Peki Fed’in Eylül ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Fed faiz kararı toplantısının tarihi soruluyor. Altın, kripto para, dolar ve borsa yatırımları olan birçok vatandaş, Fed’in vereceği faiz kararını merak ediyor. Piyasaları hareketlendirecek Fed faiz kararının tarihi belirlendi. Peki Fed faiz kararı ne zaman açıklanacak?

FED KUR KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yapacağı faiz kararı toplantısının tarihi belli oldu. Fed’in Eylül ayı faiz kararı toplantısı 20-21 Eylül’de yapılacak.TEMMUZ AYINDA FED KARARI NE OLDU?

Fed Başkanı Jerome Powell, Temmuz ayında faiz oranlarını 75 baz puan artırarak enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını daha da artıracaklarının sinyalini verdi. Bu kararın ardından faiz oranı yüzde 2,25-2,50’ye yükseldi.

Fed’den yapılan yazılı açıklamada, FOMC’nin enflasyonist tehditler konusunda çok endişeli olduğu ve yüzde 2’lik enflasyon hedefine dönüşe güçlü bir şekilde bağlı olduğu hatırlatıldı.

Bilanço daralmasının planlandığı gibi Eylül ayında hızlanacağı açıklandı.