Fed Başkan Yardımcısı Brainard’dan faiz oranı mesajı


Fed Başkan Yardımcısı Brainard, enflasyonu yüzde 2 hedefine indirmek için para politikasının bir süre daha sıkılaşması gerektiğini söyledi ve sıkılaştırmadan erken çıkmaktan kaçınmaya kararlı olduklarını söyledi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Fed Yönetim Kurulu ve New York Fed tarafından düzenlenen konferansta para politikası değerlendirmeleri yaptı.

Brainard, “Enflasyonun hedefe geri döndüğüne güven duymak için bir süre para politikasının sıkı olması gerekecek” diyen Brainard, farklı sektörlerde daha sıkı finansal koşulların etkisini ve enflasyonun düşüşünü görmenin zaman alacağını kaydetti. deyimini kullandı.

Brainard, parasal sıkılaştırmadan erken çıkmaktan kaçınmaya kararlı olduklarını vurguladı.

Brainard, Fed’in risklerin nihayetinde daha ikili hale gelebileceğinin farkında olduğunu belirterek, belirsizliğin zaten yüksek olduğunu kaydetti.

Brainard, “ABD’de ve yurtdışında enflasyon çok yüksek ve ek bir enflasyon şoku riski göz ardı edilemez” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı, Çin’deki Kovid-19 karantina önlemleri veya hava koşulları nedeniyle arz kesintilerinin uzaması veya şiddetlenmesi riskinin bulunduğunu kaydeden Brainard, Fed’in diğer olumsuz faktörlerin ortaya çıkmasıyla daha da kötüleşecek finansal kırılganlıklardan korktuğunu açıkladı. şoklar.