Fatma Girik’e büyük vefasızlık


Dergi Haberleri

Ünlü Yeşilçam oyuncusunun vefatının birinci yıl dönümünde mezarını ziyaret eden olmadı ve büyük bir sadakatsizlik yaptı.

İstanbulTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yeşilçamlı ünlü oyuncu Fatma GirikMuğla’nın Bodrum ilçesinde vefatının ilk yılında onu sadece ağabeyi Günay Girik ve bir komşusu mezarı başında andı. 24 Ocak 2022’de Covid-19 nedeniyle çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta ismi Girik, Torba Mezarlığı’ndaki eşi Memduh Ün’ün yanına defnedildi.

Kimse gelmedi

hayatını kaybeden usta oyuncu Fatma Girik, Bodrum’un Torba İlçesi’ndeki Torba Mezarlığı’nda sadece kardeşi Günay Girik ve komşusu Muzaffer Ilıcak tarafından dualarla anıldı. Girik’i mezarı başında anmak için Torba ilçesindeki komşuları başta olmak üzere sanat ve siyaset dünyasından pek çok ismin gelmemesi dikkat çekti.

Mezarında anılmadığı için üzgün olduğunu kaydeden, Fatma GirikGünay Girik’in ağabeyi Günay Girik, “Sayısını hatırlayamadığım bir çok film bir arada var. 56 yaşındayım ve yaklaşık 44 yıldır kız kardeşimle birlikteyim. İlk filmimiz ‘Anne’ Gülsüm’ü çektik, ben 12 yaşındayken oğlu rolündeydim. Annemi kız kardeşim kadar sık ​​görmedim. Babam ben küçükken öldü. Ablamla olduğum kadar kimseyle birlikte olmadım. Onun yokluğu benim için büyük bir eksiklik, iki çocuğum var. kızımın adı Fatma GirikBir oğlum var adı Günay Girik. Kız kardeşim, çocuklarımın doğma sebebidir. Babam 12 yaşında öldükten sonra geçim kaynağım ablam. Ablamın yokluğunu çok hissediyorum. Buradaki insanların vefasızlığı da beni rahatsız etti. İstanbul’da bir anma töreni düzenlendi ama mezarı anılsaydı daha iyi olurdu. Zeki Müren’in ardından Bodrum ve Torba, Fatma Girik ile birlikte isimlendirildi. Keşke ablam mezarının başında anılsa daha mutlu olurdu.” – MUĞLA