Fatma Girik… VASİYİ GEÇERSİZ İŞLEM AÇILDI!


Fatma Girik’in ablası Günay Girik, ablasının vasiyetini yazdığı günlerde akıl sağlığı konusunda şüpheler olduğunu ve vasiyetini yeğeni ve en çok yardım ettiği Fatma Ahu Turanlı’nın baskısıyla yazdığını iddia ederek dava açtı. irade mirasını bıraktı.

Bodrum’da yaşarken tedavi için gittiği İstanbul’da 24 Ocak 2022’de hayatını kaybeden ve Torba’da defnedilen Fatma Girik’in vasiyetnamesinin akli dengesinin yerinde olmadığı halde sağlıksız koşullarda düzenlendiğini iddia eden Günay Girik, temyize gitti. baskı altında.

AVUKATIYLA MAHKEMEYE GİDİN VE DAVA AÇIN

Bodrum’da yaşayan Günay Girik Sözcü’nün vasiyetin açıklanmasının ardından yasal varisleri Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav ve kendisi mirastan mahrum bırakıldığı ifadesinde, mirasın büyük bölümünün yeğeni Fatma Ahu Turanlı’ya kaldığı ve ablası Müesser Girik’e küçük bir parça

“Vasiyet açıklanmadan önce bu vasiyetin yeğeni tarafından ablamın çok rahatsız olduğu, beden ve ruh sağlığının yerinde olmadığı bir dönemde baskı altında yapıldığını söyledik ve protesto ettik.

Bu duruma sadece biz değil, hizmetçisi Dursune Yılmaz ve diğer 4 akrabası da şahit oldu.

Bu kişiler ablamın duygusal dengesinin bozuk olduğunu ve vasiyetini sağlıklı bir şekilde yapamadığını belirttiler ve biz de bu kişileri muhalefetimizde şahit gösterdik” dedi.

VİLLA SATIŞININ DURDURULMASI İSTENDİ

Günay Girik, bugün Ankara Barosu avukatlarından Akın Bey ile birlikte Bodrum Adliyesi’ne giderek vasiyetnamenin iptalini ve ablasının 30 milyon TL değerindeki denize sıfır lüks villasının satışı için işlem yapılmasını talep etti.

VASİYETİN HİÇBİR ETKİSİ YOKTUR

Girik’in avukatı Akın Bey, Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav ve kardeşi Günay Girik’in vasiyetnamede bulunmadığını belirterek, şikayet ettikleri mirasın yüzde 90’ının Fatma Ahu Turanlı’ya, küçük bir kısmının ise kız kardeşi Müyesser Girik’e kaldığını söyledi.

Avukat Bey, “Raporlar, Fatma’nın vasiyetname hazırlarken sık sık evde bayıldığını ve hastaneye kaldırıldığını gösteriyor.

Ayrıca o sırada yatırıldığı hastanede Fatma Hanım’a hafıza kaybı, ilerleyici düşünme veya mantıksal muhakeme kaybı, koordinasyon bozukluğu ve denge kaybı teşhisi kondu.

Yargılama sırasında Fatma’nın özel olarak tedavi gördüğü ve vasiyetinden önce sağlık raporunun alındığı Bodrum Devlet Hastanesi’ndeki tüm belgelerin dosyada toplanarak Adli Tıp Kurumu bilirkişileri ve tanıklarımız tarafından incelenmesini talep ettik. duyulmalıdır.

Bu süreçte Torba Mahallesi’ndeki villanın üçüncü şahıslara devredilmemesi için önlem alınmasını ve paranın Fatma Girik’e ait Ziraat Bankası’nda bloke edilmesini talep ettik.

Fatma Girik’in annesi Münevver Ukav’ın gizli payı nedeniyle kendisine vasi tayin edilmesini ve Bodrum 2. Noterliği’nin vasiyetnamesinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edilmesini talep ettik.”

Avukat Bey, tanıkları arasında Fatma Girik’in manevi kızı Ahu Aşkar, arkadaşı Aysun Gültekin, aile dostu Filiz Kalkavan ve yardımcısı Dursune Yılmaz’ın da bulunduğunu söyledi.