Eylül ayı yaşlılık ve malullük aylığı hesaplara yatırılıyor


Eylül ayında yaşlılık ve malullük aylığı hesaplarına toplam 2,1 milyar lira ödeme yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Eylül ayında toplam 2,1 milyar lira yaşlılık ve malullük maaşı ödediklerini belirtti.

Bakan Yanık yaptığı yazılı açıklamada, Eylül ayında yaşlılık aylığı için yaklaşık 1,2 milyar lira, malullük aylığı için de yaklaşık 935 milyon lira ödediklerini belirtti.

Engelli ve yaşlılar için kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini vurgulayan Yanık, “Eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata, engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın bağımsız olabilmeleri için her alanda yanlarındayız. onlarla birlikte yaşa, sosyal hayata tam ve etkin katılım Buna göre, Eylül ayında hak sahiplerinin hesaplarına toplam 2,1 milyar Euro’luk yaşlılık ve malullük aylığı yatırdık. kullanılan cümleler.

Bakan Yanık, engelli ve yaşlılara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli bir politika çerçevesinde yürütüleceğini belirtti.

Yanık, arz yönlü hizmet anlayışıyla karşılanmayan kimseyi bırakmayacaklarına dikkati çekerek, bu doğrultuda bir hanede ihtiyaç duyulan her şeyi karşılamak için çalışacaklarını kaydetti.