EYD’deki mevcut durum nedir? EYT ne zaman çıkacak? (EJT ile ilgili son haberler)


Yaşlılık ile ilgili son çalışma (EYT) haberleri vatandaşların gündeminde kalmaya devam ediyor. “EYT ne zaman çıkıyor? EYD’deki mevcut durum nedir?’ Araştırma internette devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYD ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Detaylar burada.

EJT’de son durum, emekli maaşı priminin gün sayısı doldu ama birçok kişi yaşını merak ediyor. EYD yasasının ne zaman yayınlanacağını araştıran vatandaşlar, gündemdeki son dakika haberlerini takip ediyor. Peki EYD’de son durum nedir? EYT ne zaman çıkacak?

EYT’DE SON DURUM NE?

Bakan Bilgin, Emeklilik Araştırması (EYT) hakkında bilgi verdi.

Bilgin dedi ki:

“Çalışmamız son aşamaya geldi. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında detaylı olarak kamuoyu ile paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak tamamlandı, Cumhurbaşkanımızın beğenisine sunacağız. Paylaştıktan sonra ” Cumhurbaşkanımızla birlikte Meclis’e sunacağız.”

Sonuç olarak; EYT çalışmasının Aralık ayında tamamlanması bekleniyor.

EYD'deki mevcut durum nedir?  EYT ne zaman çıkacak?  (EYD ile ilgili son haberler) - 1

EYT ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMALAR ARALIK AYINDA TAMAMLANACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçi, taşeron ve EJT çalışmalarının Aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna duyurulacağını ve meclis takvimine alınacağını söyledi.