Ev hapsinden çıkan Gülşen’e büyük şok!


Dergi Haberleri

İtiraz üzerine Yüksek Mahkeme, 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği bir konserde İmam Hatip Spor Salonu’nda verdiği konserde öğrencilere söz vermesi şartıyla serbest bırakılan Gülşen’in ev hapsinin kaldırılmasına karar verdi.

Kararın ardından Gülşen’in önceki anlaşmalara göre konserlere gideceği açıklandı.

KONSER İPTAL

Gülşen’in 16 Eylül’de Kartal’daki ilk konseri olması gereken konseri iptal edildi.

Konserin neden iptal edildiğini açıklamayan mekan yetkilileri, konserin ileri bir tarihte yapılacağını ancak henüz kesin bir tarih belirlenmediğini söyledi.

NE OLDU?

İstanbul Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos Perşembe günü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TCK’nın 216. maddesi uyarınca “halkı kin ve düşmanlığa veya aşağılamaya tahrik” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.

İstanbul Nöbetçi 27. Asliye Ceza Mahkemesi, Çolakoğlu’nun avukatının temyiz başvurusunu inceledikten sonra 29 Ağustos Pazartesi günü Çolakoğlu’nun “daireden çıkmaması” şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Bunun üzerine Yüksek Mahkeme, temyiz üzerine ev hapsinin kaldırılmasına karar verdi.

GÜLŞEN KİMDİR?

Tam adı Gülşen Bayraktar olan Gülşen, 29 Mayıs 1976 doğumlu Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. TürkiyePopüler şarkılarıyla listelerde zirveye yerleşen sanatçı, günümüzde Türk pop müziğinin en çok dinlenen ve en çok satan isimlerinden biri haline geldi. Çapa’da doğup büyüyen Gülşen, Şehremini Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı’na girdi ancak aynı zamanda barlarda da çalıştığı için eğitimini bıraktı. 1995 yılında sahne aldığı bir barda görüntülendi ve albüm teklifi aldı ve Raks Music ile albüm anlaşması imzaladı.

1996 yılında çıkardığı ilk albümü Be Adam ile adını duyurmasına rağmen, evliliğine odaklanmak için birkaç yıl boyunca müzik kariyerini ikinci plana attı. 2004 yılında dördüncü albümü Of… Of… ile büyük bir çıkış yaptı ve aynı isimli hit şarkısıyla hem Altın Kelebek hem de Kral TV Video Müzik Ödülleri’ni kazandı. MU-YAP sertifikalı Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006) albümünden sonra satış başarısını sürdürdü ve beni durdurdu mu? (2013) albümü ile TürkiyeOnu yılın en çok satan ikinci albümü olan Bangır Bangır (2015) izledi.

“Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Bi’ An Gel”, “Yeni Bir”, “Sözde Ayrılık”, “Yatcaz Kalkcaz Ordayim”, “Kardan Adam”, “İltimas”, “Bangır Bangır” ve “I” şarkılarıyla Bir şans biliyor musun” haftalarca Türkiye’nin resmi listesinde bir numarada kaldı.

Söz yazarı kimliğiyle ön plana çıkan ve şarkılarının yanı sıra özellikle müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkıcı Gülşen, özellikle kariyerinin ilk yıllarından sonra kendi yazdığı şarkıları söylemeye başladı ve kendisi gibi olan meslektaşları için birçok hit hazırladı. grafik başarısı elde etti. 2015 yılında YouTube’da en çok izlenen Türk şarkıcı iken, ertesi yıl tek video klibi iki yüz milyondan fazla izlenen ilk Türk şarkıcı oldu.

Gülşen, altısı Altın Kelebek ve dokuzu Kral Türkiye Müzik Ödülü olmak üzere pek çok farklı ödül kazandı.

Gülşen, İmam Hatip yanlıları hakkında yaptığı yorumlar nedeniyle 25 Ağustos 2022’de tutuklandı. Daha sonra daireden ayrılmaması şartıyla tahliye edildi. Gülşen’in ev hapsi 12 Eylül 2022’de kaldırıldı.

GÜLŞEN’İN ÖZEL HAYATI

Şarkıcı Gülşen, 1997-2000 yılları arasında Murat Varol ile evlendi. Daha sonra 2016 yılında son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile evlendi. Çiftin Azur Benan isimli çocukları Ocak 2017’de Şişli’de dünyaya geldi.