EthereumPoW (ETHW) nedir ve nasıl çalışır? (ETHW madeni parası hakkında bilgi)


EthereumPoW (ETHW), son zamanlarda kripto para piyasası yatırımcılarının ilgisini çeken projeler arasında yer alıyor. Kripto madencileri tarafından oluşturulan bu projenin detayları sorgulanıyor. Peki EthereumPoW (ETHW) nedir ve nasıl çalışır?

Kripto para piyasasında birçok yatırımcı tarafından sorgulanan EthereumPoW’un (ETHW) detayları şu anda araştırılıyor. Ethereum birleştirme sürecine yanıt olarak sunulan bir proje olan EthereumPoW, yatırımcıların odak noktası oldu. Peki EthereumPoW (ETHW) nedir ve nasıl çalışır?

ETHERUMPOW NEDİR?

EthereumPoW (ETHW), Ethereum birleştirme sürecine yanıt olarak sunulan bir projedir. Ethereum blok zinciri için potansiyel bir hard fork fikri olarak önerildi.

EthereumPoW, yeni protokole geçişten zarar görecek olan The Merge ile Proof of Stake protokolüne geçecek olan Ethereum ağındaki madenciler tarafından oluşturulan bir projedir.

Ağın yerel kripto para birimi ETHW’dir.

EthereumPoW (ETHW) nedir ve nasıl çalışır?  (ETHW coin ile ilgili bilgiler) - 1

ETHERUMPOW NASIL ÇALIŞIR?

Ethereum’un işlem kapasitesini artırmayı, ücretleri düşürmeyi ve Ethereum ağını daha sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan Ethereum 2.0’ın aşamalarından biri de birleştirme güncellemesidir.

Ethereum 2.0 ile, Ethereum ağı Proof of Work protokolünden Proof of Stake’e geçecektir. Bu geçiş döneminin bir ara aşaması olan The Merge’e cevaben EthereumPoW fikri doğdu.

Ethereum ağı The Merge ile Proof of Stake protokolüne geçiş yaparken fork versiyonunun Proof of Work protokolünde kalmasına karar verildi.

EthereumPoW, Ethereum madencileri tarafından oluşturuldu. Ethereum’dan Proof-of-Stake protokolüne geçişle birlikte, Ethereum madenciliği artık mümkün olmayacak.

Bu durum nedeniyle önemli kayıplara uğrayacak olan madenciler, Ethereum blok zinciri üzerinde hard fork ile yeni bir ağ oluşturma fikrini ortaya attılar.

Ortaya çıkan yeni blok zinciri ağının iş kanıtı protokolü ile ilerlemesine karar verildi.

Ethereum madencileri, kullanılan donanım cihazları bitcoin madenciliği için uygun olmadığı için bitcoin madenciliği yapamaz.