ESKİŞEHİR’DE 50 BİN KİŞİ MELEK MOSSO KONSERİNİ İZLEDİ


Dergi Haberleri

ESKİŞEHİR’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarında şarkıcı Melek Mosso sahne aldı. Yaklaşık 50 bin kişinin izlediği konserde söylediği şarkılarla hayranlarını mest eden Melek Mosso, “Eteğimizin boyu, eteğimizin rengiyle yargılanmayacağımız bir gün hayal ediyorum. rujumuzla ya da… gülüşümüzle, başörtümüzle yargılanalım, gerçekten özgür kadınlar olabiliriz, öldürülmeyeceğiz, taciz edilmeyeceğiz, şiddete maruz kalmayacağız.”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konserde ünlü şarkıcı Melek Mosso, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Sazova Parkı’nda sahne aldı. Yaklaşık 10.000 metrekarelik açık alanda gerçekleşen konseri 50 bin kişi izledi. Şehir merkezinden Sazova Parkı’ndaki konsere gelmek isteyenler kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Beyaz balenli pullu elbisesiyle konsere giden Melek Mosso, “Keklik Gibi” şarkısını şiddete maruz kalan ve öldürülen tüm kadınların ruhuna armağan ettiğini ifade ederek, “Söylediklerim asla olmaz. boş. Sana söylemek istiyorum. Bu şarkıyı geçmişteki, şimdiki ve maalesef gelecekte de tüm konserlerimde söyleyeceğim. Taciz edilen, şiddet gören tüm kadınların ruhlarına armağan ediyorum ve eteğimizin boyu, rujumuzun rengi, gülüşümüz, başörtüsümüzle yargılanmadığımız bir günü hayal ediyorum. özgür kadınlarız öldürülemez, taciz edilemez ve şiddete maruz kalamayız. Ve o günler için bir şarkı. Bilmelisin ki anlatmaktan, üretmekten ve konuşmaktan asla vazgeçmem.”

“ESKİŞEHİRLİLER BUGÜN TARİH YAZIYOR”

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 50 binin üzerinde seyirciyle muhteşem bir konser olduğunu söyledi. Sahnede Melek Mosso’ya çiçek veren Büyükerşen, “Bu gençler uzun zamandır kafamı yiyor. Melek Mosso aynı zamanda Melek Mosso’dur. Onu yanında getirmelisin. Dedim. Görüyorsunuz, burada 50.000’den fazla izleyici var. İyi ki geldiniz, Eskişehir’in bu gençleri bu gece sizlerle tarih yazdı. Melek Hanım gökten indirdik ama Eskişehir’de trafik alt üst oldu” dedi.

Yaklaşık 2,5 saat sahnede kalan Melek Mosso, sahnede söylediği ve çaldığı şarkılarla sevenlerini mest etti ve konserini İzmir marşı ile sonlandırdı.