Erdal Acar’ın yıllar sonra Ahmet Kaya ifadesi


Ünlü iş adamı Erdal Acar, Ahmet Kaya olayıyla ilgili yıllarca süren sessizliğini avukatı aracılığıyla bozdu. Erdal Acar’ı tutuklu bulunduğu cezaevinde ziyaret eden avukatı Özgür Deniz Adalı, müvekkilinin açıklamalarını kamuoyuyla paylaştı. İşte Acar’ın flaş açıklamaları…

Ahmet KayaGülten Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın ifadesi, “Yaşasın vatansever! Tekrar söyleyeyim, hatıralar silinmeyecek” dedi.

“AHMET KAYA BENİM İYİ DOSTUM OLDU”

Erdal Acar, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Hakkımda yapılan gerçek dışı ‘yağma’ iddiaları bile beni Gülten Hanım’ın sözleri kadar üzmedi ve üzmedi. Gülten Hanım yanlış hatırlıyor.” dedi ve ekledi:

“Ahmet Kaya benim iyi bir arkadaşımdı. Mecidiyeköy’deki Özbir Galeri’de sık sık buluşup sohbet ettik. Sevgili Ahmet’in sesi çok güzeldi. O günlerde bize türküler söylerdi.”

Kulağıma eğildi ve dedi ki…”

Erdal Acar, MGD gecesinde gelişen olaylarla ilgili şu ifadeleri kullandı: “O akşam sahnede yaptığı açıklamalardan, masalara bakan Ahmet Kaya beni tanıdık bir yüz olarak gördü ve beni tanıdığı için yanıma geldi.. Tavsiye ettim: “İşlerin büyümesine izin verme. Buradan gitsen iyi olur.”

Mekandan güvenli bir şekilde ayrılmaları için iki çalışanımı gönderdim. Beni dinledi ve olay yerinden ayrıldı. Sonra bana teşekkürlerini gönderdi. Aslında bu konu hakkında konuşmayı hiç istemiyordum. Ama ne yazık ki sosyal medyada dolaşan dedikodular beni bu açıklamayı yapmaya zorladı.”

“KADİR İNANMAK ŞAHİTTİR”

Erdal Acar, bu ifadelerin doğruluğuna tanık olarak Kadir İnanır’ı da gösterdi. Acar, “Kadir Ağabey (Kadir İnanır), Ahmet ile aramızda geçen diyaloglara tanık oldu. Gece boyunca yaşananlarla ilgili birçok detay var. Bunları zaman içinde kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.