Engin Akyürek’ten aşk itirafı!Kaçış dizisiyle ekranlara dönen Engin Akyürek, Marie Claire dergisinin son sayısında yer aldı.

Hayatında kimsenin olmadığına inanılan ünlü oyuncu, aşk konusunda yerinde bir dil kullanmıştı.

“Her zaman kalbimde olmanı istiyorum”

Engin Akyürek, “Aşk bir kelime, bir duygu olarak hayatımızda hep var. Bazen bir arayış, bazen bir umut olarak hayatımıza girebilir. Ama aşkın gerçek yerini bilemeyiz, kalbimize mi yoksa aklımıza mı düşer. “Birisi gelene kadar asla bilemeyeceğiz. Elbette her zaman kalbimde olmasını isterim…”

ENGİN AKYÜREK KİMDİR?

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981’de Ankara’da doğdu. Türk dizileri, sinema oyuncusu.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Engin Akyürek, “Türkiye’nin Yıldızları” yarışma programını kazanarak sanat dünyasına girdi ve yarışmanın sona ermesinin ardından Yabancı Damat dizisinin kadrosuna katıldı. 2004-2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandıran Akyürek, 2006 yapımı Kader filminde Cevat karakterini canlandırmıştır. 2007-2008 yılları arasında Atv’de yayınlanan Karayılan dizisinde Nizipli rolünde rol aldı.

2009 yılında Bir Bulut Olsam dizisinde Mustafa Bulut karakterini canlandırmıştır. Dizide Kerim Ilgaz karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Olayı filminde Farah Zeynep Abdullah ile birlikte rol almıştır. 2014 yılında başrolünü Tuba Büyüküstün ile paylaştığı Kara Para Aşk dizisinde Ömer Demir rolünü oynamış ve 2015 Uluslararası Seul Drama Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” seçilmiştir. ve En İyi Erkek Oyuncu dalında Emmy’ye aday gösterildi.

Akyürek, “Kaçış” dizisi ile ekranlarda izlenebilir.