Ece Pulaş, Tomya Cryptocurrency Exchange Genel Müdür Yardımcısı Oldu


Finans sektörünün emektar isimlerinden Ece Pulaş, 7 Temmuz’da Tomya Kripto Para Borsası Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Ece Pulaş, 2006 yılında başladığı iş hayatında Türk Yatırım ve Işık Menkul Değerler gibi sermaye piyasalarına aracılık eden önemli kurumlarda görev almıştır.

Satış Müdürü, CFO ve Genel Müdür Yardımcısı gibi önemli pozisyonlarda başarı ile çalıştı. Finans sektörünün yanı sıra Türkiye ve dünya borsalarında, forex borsalarında ve kripto para borsalarında fon yönetimi faaliyetlerinde bulunmuştur.

Uzun yıllardır finans sektörünün mutfağında yer alan Ece Pulaş, Bloomberg HT, CNN Türk ve TV100 gibi kanallarda da yorumcu kimliğiyle karşımıza çıktı.

Hem kendi programıyla sunuculuk yapan hem de finans yorumcusu olan Ece Pulaş, Ekonomist, Global ve Para gibi dergilerde köşe yazılarıyla yer aldı.

2016 yılında İtalya ve Balkanlar’da kripto para madenciliği merkezleri açan Ece Pulaş, uluslararası kripto şirketlerine danışmanlık yaptı.