Ece Erken’den kötü haber


Dergi Haberleri

Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi ve moderatörü Ece erkenkarısının avukatı Şafak Mahmutyazıcıoğluİstanbul Yeşilköy’de geçen Ocak ayında düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybedenler ile olayla bağlantılı olanlar yakalanarak tutuklandı.

Ece erkenBakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde 19 sanıkla yargılanan davada sanık Kadir Yasak, savunması sırasında salondan ayrıldı.

Adliyede gözyaşlarını tutamadı

Olayla ilgili 19 sanığın davası bugün Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Ünlü sunucu Ece Erken, davaya katılmak için bu sabah erken saatlerde avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi. Duruşmaya siyahlar içinde gelen Early, bekleme salonunda gözyaşlarını tutamadı.

Bayıldı

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında sanıklar savunmalarını yaptı. Sanıklardan Kadir Yasak’ın savunması sırasında Ece Erken’in bayılması nedeniyle duruşma ertelendi. Erken’in düşerek mahkeme salonundaki sandalyeye kafasını çarptığı ortaya çıktı. Kısa bir süre sonra bilinci yerine gelen Ece Erken’in avukatının kolunda ağlayarak odadan çıktığı görüldü. Erken saatlerde salonun dışında bir süre dinlendi, adliyeden ayrıldı.

“Dayanamadı, bayıldı”

Avukat Pırıl Erkanlı Üçgül, Ece Erken’in sağlık durumuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Duruşmadan önce müvekkilim çok zor bir psikolojiye sahipti. Ancak sanıkların ifadeleri ve olayın anlatımı sırasında müvekkilimin başı döndü ve düştü. Başını koltuğa vurdu, dayanamadı. Müdahale etti ve bunun doğru olmadığını söyledi. Bu dayanabileceği son noktaydı.

Dolayısıyla bu sürecin devamını sonuna kadar yürütemedi. Zaten baygın olduğu için kollarından kaldırarak getirdik. Onu arka kapıdan bıraktık, hemen yanında yürümek zorundayım. Hastaneye doğru gittiler. Belki de başını çarptığı için hastanede muayene olması gerekiyor. O zaman gördüm. Belki hastaneye, belki eve bir doktor götürülür” dedi.

ECE KİMLERİ TANIYOR?

Ece Erken nerelidir ve kaç yaşındadır? 11 Mayıs 1978 Çorlu doğumlu olan Ece Erken, sunuculuk kariyerine 12 yaşında Kıbrıs’ta Bayrak Radyo Televizyonunda başlamıştır.

Kariyerine Ankara’da Radyo Vizyon ve Radyo Genç’te devam ettikten sonra İstanbul’a gelerek Kral TV’de çalışmaya başladı. Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve en son Radyo Viva’da çalıştıktan sonra Star TV’de yayın hayatına başladı.

Farklı kanallarda Mavi Şeker, En Beyaz Geceler, Hayata Gülmek, Tatlım Benim gibi programlar yaptı.

2000 yılında “Nilgün” dizisinde başrol oynadı. Lise Defter dizisinde Nil karakterini canlandırdı.

Ece Erken, 1 Eylül 2008’de Tuncer Öztarhan ile evlendi. 2009’da boşandılar. 24 Haziran 2014 tarihinde İzmir’de Serkan Uçar ile evlendi. 7 Nisan 2015 tarihinde Eymen adında bir oğlu oldu. 22 Ekim 2015’te boşandı

Ece Erken ve avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile uzun süredir birlikte olduğu aşk, 28 Haziran 2021’de evleneceğini açıkladı.