Ebru Yaşar’ı alkışlayacak anlamlı proje!


Türk müziğinin güçlü sesi Ebru Yaşar, yanan ormanları unutmadı ve ünlü sanatçının sosyal sorumluluk projesi alkışlandı. Ebru Yaşar, konser gelirlerini bir hatıra ormanına dönüştürmek için TEMA Vakfı ile birlikte çalıştı.

Ünlü sanatçı, art arda vereceği 6 açık hava konserinin tüm geliriyle bir “anılar ormanı” kuracağını açıklayarak bir kez daha kalpleri kazandı.

Ünlü sanatçılar Ebruyasarönceki gece Çeşme Şerefe’de sahne aldı. Yaşar, tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği o gece unutulmaz bir konsere daha imza attı. Şıklığı ve zarafeti ile dikkat çeken Yaşar, performansı ve repertuarıyla tam not aldı.

Yaşar, yoğun konser programıyla ilgili şunları söyledi: “Konserler şehir şehir devam ediyor. Şimdi açık hava başlıyor. 28 Temmuz’da Kuruçeşme’deyiz. Her birinden sonra. kuşadasıAyvalık, Bodrum, Denizli ve Bursa olmak üzere 6 serimiz var. Sarılmak için sabırsızlanıyorum. Şu ana kadar gösterilen yoğun ilgi için çok teşekkür ederim.”

ANIT ORMANI İÇİN KONSER GELİŞİMİ

25 yıllık kariyerinde kendisini hiç yalnız bırakmayan dinleyicileri için önemli bir sürpriz hazırlayan ünlü sanatçı, “Aslında hayranlarım sadece bir Ebru Yaşar konserine gideceklerini düşünüyorlar. Ama her açık havada beni dinlemeye gelecek olan izleyicilerim için sürpriz bir hediye hazırlıyorum. Birlikte bir hatıra ormanı yaratacağız.”

Başarılı sanatçı, turne kapsamında konserlerinden elde ettiği tüm geliri bağışlayacağını açıklayarak sözlerine şöyle devam etti:

“Orman yangınları kararımı çok tetikledi. Doğaya ve çevreye çok duyarlıyım. Ormanlarla birlikte yok olan çok sayıda canlı var. Nefesimiz var. Ormanlarımız nefes almamıza izin veriyor. Bu dünyada ne bırakacağız? İşlerimizi bırakıyoruz, ormanlarımızı bırakıyoruz, çevremizi terk ediyoruz, yani çocuklarımıza yani gelecek nesillere ne bırakıyoruz… O yüzden elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyorum. Belki de farkındalık yaratmak ve izleyiciyle bütünleşmek benim için çok önemli…

O yüzden geldikleri her konser benim için çok değerli. Hatta tüm dinleyicilerimle birlikte ziyaret ettiğim şehirlerde bir orman kuracağız. İzleyicilerimle güzel bir orman yaratacağım.”

Ebru Yaşar’ın konser programı şöyle;

Yaşar, 28 Temmuz 2022 / Kuruçeşme Açık Hava 12 Ağustos 2022 / Kuşadası AVM, 13 Ağustos 2022 / Ayvalık Açık Hava, 03 Eylül 2022 / Bursa Açık Hava Tiyatrosu,

08.09.2022 / Bodrum Antik Tiyatro,

15 Ekim 2022 / Denizli Açık Hava Tiyatrosu