Dünyaca ünlü oyuncudan İstanbul açıklaması!


Altın Küre ve Emmy ödüllü Amerikalı dünya yıldızı Sarah Jessica Parker (57), dün gece Karaköy’de bir restoran çıkışında görüntülendi. İstanbul’a sessizce gelen ünlü aktörü yöre halkı tanımakta güçlük çekti. Detaylar burada…

Sex and the City dizisiyle dünya çapında üne kavuşan Sarah Jessica Parker, önceki gece Karaköy’de bir meydandan ayrılırken objektiflere yakalandı.

FOTOĞRAF ÇEKMEYİN…

Çıkışta resim göstermemek için Vito’yu mekanın kapısına kadar götüren arkadaşları, basının fotoğraf çekmesini engellemek için adeta Parker’a sığındı.

Muhabir” TürkiyeHoşgeldiniz Tatil için mi yoksa proje için mi buradasınız?” Parker gülümsedi ve Türkçe cevap verdi, “Çok teşekkür ederim”.

Türk mutfağını sevdim

Birçok Türk meze ve yemeğini denedikten sonra Parker, Türk mutfağına hayran oldu.

SARAH JESSICA PARKER KİMDİR?

Sarah Jessica Parker (25 Mart 1965 doğumlu) Amerikalı aktris, yapımcı ve tasarımcıdır.

Altın Küre ve Emmy ödülleri kazananları. Televizyon, sinema ve tiyatroda oyunculuk yapan sanatçı, Sex and the City dizisi ile dünya çapında üne kavuşmuştur.

7 kardeşi var. Bale ve şan dersleri aldı. Bu nedenle Broadway yapımı The Innocents’ta yer aldı. Başka bir Broadway oyunu olan Annie de rol aldı.

Televizyona ilk kez Square Pegs dizisinde rol alarak başladı. Bunu 1980’lerde birkaç film ve televizyon filmi izledi. 1984’ten 1991’e kadar aktör Robert Downey Jr. ile birlikte yaşadı. Büyük çıkışını 1991 yılında yaptığı ve başrolü Steve Martin ile paylaştığı LA Story ile geldi. 1992’de çekilen Honeymoon In Vegas, Sarah J. Parker’ın bir yıl boyunca Nicolas Cage ile çıktığını gördü. Bu ilişkiden bir süre sonra, John F.Kenndy Jr. Onunla kısa süreli bir ilişki daha yaşadı. 1997’de şu anki kocası aktör Matthew Broderick ile evlendi.

1998 yılında hayatının dönüm noktalarından biri olacak olan Sex and the City adlı televizyon dizisinde Carrie Bradshaw rolünü oynamaya başladı. Dizi 2004’te sona erdi ve Sarah’a Altın Küre ve Emmy kazandı.

2003 yılında bir erkek çocuk dünyaya getiren Sarah J.Parker, Sex and the City’nin bitmesinin ardından sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir.