Dünyaca ünlü mimar, Mimar Sinan’ın eserlerine hayran kaldı


Dergi Haberleri

İstanbulKatılan dünyaca ünlü mimar Sandi Pirs Mimar SinanEserlerine hayran kaldım. mimarlığın kalbi İstanbulO atıyor” dedi.

Viyana mimarlık ofisi MC ART, İstanbul9 Eylül Cuma günü İstanbul’daki yeni şubesinin açılışı için Taksim’deki bir otelde açılış programı düzenledi. Şirketin kurucusu Melec Çakmak’a dünyaca ünlü Makedon mimar Sandi Pirs eşlik etti. Açılışa sanat ve müzik dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Eurochannel TGRT’de yayınlanan “Nasuh İstanbuli ile Gündem” programında ünlü mimarlar Sandi Pirs, Ahmet Selçuk İlkan, Sandi Pirs, Ferman Toprak, Faik ÖztürkSafiye Soyman gibi ünlü isimler konuk oldu.

İstanbul mimarlığın kalbidir”

İstanbulSandi Pirs’e hayranlık, “İstanbul Mimarlığın kalbidir. İstanbul, büyük eserlerin bulunduğu ve her mimarın ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Dünyanın en büyük mimarları bu şehirde yetişmiş ve bu şehirde büyük eserler var. Birçok cami, medrese ve bina bunun en büyük örnekleridir” dedi.

“Özel hayatımı hiçbir zaman işimin önüne koymadım”

Nasuh İstanbuli’ye konuşan ünlü besteci Ahmet Selçuk İlkan, “Herkes şiir okuyabilir ama herkes şair olamaz. Şair, zamana ve yıllara meydan okuyan bir adamdır. Bir şair duygusal olarak yalnızdır ve yalnızlığı onu şiir yazmaya iter. Gençler duygu ve düşüncelerini açığa vurarak büyük işler başarabilirler. “Özel hayatımı hiçbir zaman işimin önüne koymadım. Sanatımla ön plana çıkmak istiyorum” dedi.

“Yeni albüm yakında çıkacak”

Safiye Soyman ise, “Yakında yeni bir albüm çıkacak. Müzik hayatımın bir parçası, müziksiz olmak susuz olmak gibi.”

Katar’dan ayağının tozuyla geldiğini söyleyen Faik Öztürk, “Önceliğimiz başarılı olmak, bu yüzden gece gündüz çalışıyoruz.

Faik Öztürk’ün tarzı dikkat çekti. – İSTANBUL