Doğalgaz fonu başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz üretim ücreti nedir? (Uygulama ekranı e-devlet doğalgaz üretimi 2022)


Doğalgaz yardımı başvurusu artık ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merakla sorgulanan konuların başında geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda, doğalgaz destek ödemelerinin ücretine zam yapıldığını duyurdu. Aile ve Refah Bakanlığı’ndan Doğal Gaz Hibeleri için nasıl başvurabilirim? Doğalgaz üretim ücreti nedir?

Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı’na doğalgaz için sübvansiyon başvuruları alınmaya devam ediyor. E-devlet üzerinden gelen başvurular, ihtiyaç sahibi vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaya devam ediyor. Öte yandan, doğal gaz için üretim ücretleri değiştirildi ve ücretler artırıldı. Peki doğalgaz hibe başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz üretim ücreti nedir?

DOĞALGAZ ÜRETİMİNE NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Doğal gaz tüketimini destekleme programı kapsamında ilk kez e-devlet üzerinden fon başvuruları kabul ediliyor. Başvuruların nasıl yapılacağını merak eden pek çok kişi, Bakan Yanık’ın açıklamalarıyla yanıt verdi.

“Desteklerimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız sistem üzerinden Bakanlığımız tarafından sunulan ‘Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’ ekranında gerekli bilgileri doldurarak başvuruda bulunabilirler. Biz de bu desteği sunacağız.” ifadeleri kullanıldı.

DOĞALGAZ DESTEK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Doğalgaz fonu başvurusu nasıl yapılır?  Doğalgaz üretim ücreti nedir?  (Uygulama ekranı e-devlet doğalgaz üretimi 2022) - 1

DOĞALGAZ ÜRETİM ÜCRETİ NE KADAR YÜKSEK?

Doğal gaz tüketim desteği miktarı da artırıldı. Mevcut 415-1150 TL destek tutarı 900 TL – 2500 TL olarak ayarlandı.

DOĞAL YARDIMDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Bakan Yanık, daha fazla hanenin Doğal Gaz Tüketim Destekleme Programı’ndan yararlanabilmesi için de yeni düzenlemeler yaptıklarını açıkladı:

“Muhtaç hanelere uygulanan doğalgaz tüketim teşvikinde kış dönemi başvuruları başladı. Önceki dönemde destek kapsamına alınmayan kiracılarımızı da dahil ettik. Buna göre vatandaşlarımız ev sahibi veya kiracı olarak yaşayan ve başvuru koşullarını sağlayan haneleri talep etme hakkına sahiptir.

Doğalgaz fonu başvurusu nasıl yapılır?  Doğalgaz üretim ücreti nedir?  (E-Devlet doğalgaz desteği 2022 başvuru ekranı) - 2

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Hanelerin Aile ve Refah Bakanlığı’nın Doğal Gaz Tüketim Yardımı programından yararlanabilmesi için başvuru sahibi:

Türk vatandaşı olarak

e-Devlet kapısı üzerinden finansman programına başvuru,

doğal gaz arzının gerçekleştiği ilçe/şehirde ikamet,

Ev adresinde ön ödemeli veya faturalı sayaç bağlı doğalgaz aboneliği olması,

Ön koşul, ödenecek faturanın özel müşteri grubuna ait olması ve sorumlu SYD Vakfı’nın hukuka uygun bir karar vermesidir.