Denizli’den yerel haberler: Merkezefendi’de büyük zafer kutlamalarına Teoman eşlik ediyor


Dergi Haberleri

merkez ustası Cemaat tarafından düzenlenen Fener Alayı’nın ardından Büyük Zafer’in 100. yılı Teoman konseri ile kutlandı.

Denizli merkez ustasıZafer Bayramı çılgınlığı Fener Alayı ile başladı. Türk rock müziğinin sevilen ismi Teoman’ın sahneye çıkmasıyla galibiyet heyecanı arttı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Teoman’a teşekkür ederek sanatçıya çiçek ve TEMA Vakfı bağış belgesini takdim etti.

Başkan Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda konsere gelen vatandaşları tebrik etti. Nazım Hikmet’in bir şiirini de okuyan Doğan, şunları söyledi:

“2023 BAHARI TÜM ÜLKEYE GETİRİYORUZ”

“Hepimiz Büyük Zaferin büyük tatilini ve 30 Ağustos heyecanını yaşamak için buradayız. Siz var oldukça Mustafa Kemal Atatürk ve onun en büyük devrimi olan Cumhuriyet her zaman var olacaktır, iyi ki varsınız. 100 yıl önce Anadolu ülkelerinin her karışından binlerce insan. Afyon’da ve Dumlupınar’da halk yine bu ülkenin insanı gözyaşı dökmesin diye büyük bir mücadeleye ve savaşa girişti. Burada atalarımızın torunlarıyız. Orada savaşan şehitler ve gaziler. Mutlu ve kardeşçe yaşamımız için savaştılar. Baharı seninle Merkezefendi’ye getirdik. Ama 2023 baharını tüm ülkeye getireceğimizin sözünü veriyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarına yakışır şekilde ilim, ruh, sanat ve kardeşliği el ele, bölünmeden el ele yaşayacağımız günler yakındır. Konsere katılan Merkezefendi ve Denizli’deki on binlerce kişiye teşekkür ediyorum. Teoman ile büyük zaferin heyecanını doyasıya yaşayacağız.”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında konuşan CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Yüreği sevgi dolu, büyük cesaret ve akıllı insanların yaşadığı bir ülkede yaşıyor olmamız ne güzel. Bu ülke büyük bir ihtişamla kuruldu “Atalarımızın bize emanet ettiği cumhuriyeti yaşatmak bizim görevimizdir. Bu aydınlık ve güzel Türkiye için hep birlikte mücadele etmeye hazırız.”