Denizli Dergisi’nden Haberler | Pamukkale’nin Zafer Bayramı konserleri Denizli’de görenleri büyüledi


Dergi Haberleri

Pamukkale 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında belediyenin düzenlediği konserlere Denizlililer akın etti. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Şanlı tarihimizin en önemli zaferinin 100. yılında bizleri yalnız bırakmayan ve bu coşkuyu bir arada yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Pamukkale Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı vesilesiyle 15 Temmuz’da Delikliçınar Şehitleri Meydanı’nda konser verdi. İlk popüler rock grubu Tekil-A, Denizli’den binlerce kişinin yaşadığı meydanda sahne aldı. Denizlililer, Zafer’in 100. yılını kutladıkları birbirinden güzel şarkılarını söyleyen gruba yoğun ilgi gösterdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, konser sonunda Tekil A grubuna çiçek takdim ederek sanatçılara teşekkür etti.

“Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti”

Başkan Örki burada yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü için duyduğu coşkuyu dile getirerek, “Bugün Türk milleti için önemli bir gündür. 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşları ile ülkemizi bölmek isteyen ve gözünü kıran aziz Türk milleti, ülkesini denize süren düşmanları büyük bir zaferle yendiler. 30 Ağustos’tan sonra düşmanlar onları denize attı. O zafer olmasaydı, bugün burada olmazdık, bugün burada birlikte olmazdık, Atatürk’ün ve mukaddes Türkiye milletinin silah arkadaşlarının şanlı bayrağımızı bunun üzerine kaldırmasını diledik. vatan ve Türkiye milletini çağdaş uygarlıklar seviyesinin üstüne yükseltmek. Bu vesileyle 30 Ağustos zaferi başta olmak üzere bu vatan, bu bayrak ve bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar ayakta kalacaktır, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Konuşmanın ardından Necati ve Saykolar Grubu sahne aldı. 70’ler ve 80’lerin Anadolu folk-rock müziğini ustalıkla günümüze taşıyan grubun seslendirdiği şarkılar, 15 Temmuz’da Delikliçınar Şehitleri Meydanı’nı dolduran Denizli’de binlerce kişiyi mest etti. Gece yarısına kadar süren konserle Pamukkale Belediyesi, 30 Ağustos’ta vatandaşlara Zafer Bayramı heyecanını yaşattı. – DENİZLİ