Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Milyonlarca düşük gelirli ve borçlunun gözü bu oturumdaCumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Milyonlarca düşük gelirli ve borçlunun gözü bu toplantıda

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ana gündem maddesi, ekonominin ve dar gelirli vatandaşların haciz ve icra sorununu çözecek düzenleme olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki oturum saat 19.30’da başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda, milyonlarca insanı yakından ilgilendiren dar gelirli vatandaşların icra ve icra sorununu çözecek düzenlemenin görüşülmesi bekleniyor.

Paket, 30 milyar liraya düşen 6 milyona yakın vatandaşın borçlarını tasfiye edecek.

NTV’den alınan bilgiye göre paket iki ayaklı olacak. Buna göre 5 milyona yakın ailenin 2 bin liraya kadar olan borçları icradan kesilecek.

Paketin ikinci ayağı, varlık yönetim şirketleri tarafından takip edilen bekleyen alacaklar olacak.

Devlet, varlık yönetim şirketlerine devredilen 2.500 liraya kadar olan icra takibinde bir milyona yakın vatandaşın borcunu devralıyor.

Toplantıda enflasyon ve fahiş fiyatlarla mücadeleye yönelik tedbirler de ele alınacak.

YUNANİSTAN’IN ADIMLARI ATILDI

Terörle mücadele operasyonları ve Yunanistan’ın Ege ve Doğu Akdeniz’deki gerilimi tırmandırmaya yönelik hamleleri de kabinenin gündeminde yer alıyor. Görüşmede Türkiye’nin atacağı adımlar ele alınacak.

Toplantıda Rusya-Ukrayna savaşı, tahıl koridoru anlaşması, Avrupa’daki enerji sıkıntısı ve Libya’daki son durum da ele alınacak.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete hitap edecek.