Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz mesajında ​​ekonomi vurgusu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında ​​ekonomiye ilişkin mesajlar verdi. “Türkiye’nin ekonomiyle birlikte ele geçirilmesi konusunda anlaşmadık ve olmayacağız. Erdoğan, “15 Temmuz’un devamı olarak gördüğümüz bir felaketi daha geride bırakacağız” dedi.

Flaş Haber!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Enflasyonla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirten Erdoğan, “Elbette zorluklar da yaşadık, en büyük etkisini hayat pahalılığı hissettik. Ama Allah’a şükür bu zorlukların üstesinden gelecek güce, imkana, iradeye ve kararlılığa sahibiz” dedi.

Enflasyonun sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sorunu olduğunu söyleyen Erdoğan, “Umarım uzun zamandır olduğu gibi bu türbülanstan ilk çıkan ülkelerden biri oluruz” dedi.

15 TEMMUZ MESAJI

Cumhurbaşkanı konuşmasında, 15 Temmuz’un Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu söyledi ve şunları söyledi:

“Şimdi Türkiye tarihi; Demokrasimizin olgunluğunu kanıtlamak ve milli iradenin gücünü tereddütsüz anlamak için 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz sonrası olmak üzere iki dönemde incelenecektir. Darbe girişimi sırasında kürek çekmekle uğraştığımız büyük mücadele cephelerini sonraki meydan okumalarımızla aştık.

ANTİ-TERÖRİZM

Erdoğan, terörle mücadelenin kesintisiz sürdüğünü vurgulayarak, “FETÖ hainlerinin serbest bıraktığı güçlere olduğu kadar, diğer terör örgütlerinin mensupları gibi serbest bıraktıkları güçlere de geri adım atarak değil, karşılık verdik” dedi. , ancak ileriye doğru bir adım atarak. Gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla terör örgütlerinin kendi topraklarımızda karşılamak yerine sınırlarımızın ötesindeki saldırılarına karşılık verdik. Onu çizdiğimiz bir çizginin arkasına kilitledik” dedi.