Cumhurbaşkanı Erdoğan: Esnaf kardeşlerimiz darbeci hainlerden sandıklarını korudu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, TESK Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, tüm esnaf ve sanatkarları milletin varlığının garantörü olarak gördüklerini söyledi. Erdoğan, “Sonuçta 15 Temmuz gecesi esnaf kardeşlerimiz göğüslerini darbeci hainlerden korudu” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türk Sanatkarları Derneği (TESK) 21. Olağan Genel Kurulu’na hitap ediyor.

“İŞİMİZ ÖNCE KARDEŞLER”

Erdoğan’ın açıklamalarının manşetleri şöyle:

“TESK, 2 milyonu aşkın üyesiyle insani ve ekonomik hayatımızın temel direklerinden biridir. Esnaf ve sanatkarlar, dar günlerimizde kapımızı çalan can dostlarımızdır. Bizim kültürümüzde zanaatkarlar sadece tüccar değildir. Bizde tüccarlar öncelikle ahi yani kardeştir.

“15 TEMMUZ GECESİ BAYİLERİMİZ KARDEŞLERİMİZ KARDEŞLERİNİ KUUPPRİZ RÖPORTAJINA DÖNDÜRDÜ”

Varolmak ve yok olmak için verdiğimiz tüm mücadelelerde esnaf ve sanatkarlarımız her zaman ön planda olmuştur. Nihayet 15 Temmuz gecesi esnaf kardeşlerimiz darbeci hainlere karşı göğüslerini siper ettiler. Elektrikçi kunduracı kardeşim, biri tankların arasından kaçarken bütün gece ölüm tüküren silahlara göğüs gerdi. Bütün esnaf ve sanatkarlarımızı milletimizin varlığının garantörü olarak görüyoruz.

“BUGÜN AKREP’İN KAVRAMINDA BİLGİYLE GELDİK”

Akrep burcunda yoğrularak bu günlere geldik. Bedelini ödedik, acı çektik, zorluklara göğüs gerdik. Tüm saldırılara, ihanetlere rağmen başımız dik yaşıyorsak, milletimizin değerlerine sahip çıkmasındandır. Devletimiz salgın süresince vatandaşlarını başıboş bırakmadı. Muhalefetin mantıksız taleplerine rağmen bedelini milletimize ödetecek hiçbir karar almadık. Yaptığımız düzenleme ile esnafı gelir vergisinden tamamen muaf tuttuk” dedi.