Coinbase ikinci çeyrekte 1 milyar doların üzerinde zarar açıkladı


Kripto para borsası Coinbase, bu yılın ikinci çeyreğinde kripto para birimlerindeki düşüşe bağlı olarak yaklaşık 1,1 milyar dolar zarar bildirdi.

Coinbase, Nisan-Haziran 2022 dönemine ilişkin sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, şirketin yılın ikinci çeyreğine ilişkin geliri, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 61 düşüşle 803 milyon dolara geriledi. Coinbase, geçen yılın aynı döneminde 2 milyar dolar gelir elde etti.

Coinbase, kripto para birimlerindeki düşüş nedeniyle bu yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 1,1 milyar dolar kaybetti. Şirket, geçen yıl Nisan-Haziran döneminde 1,6 milyar dolar kazanç bildirdi.

KAYIP YAKLAŞIK. HİSSE BAŞINA 5 $

Kripto para borsasının bu dönemde hisse başına kaybı 4,98 dolardı.

Kripto para birimlerinin geleceği konusunda iyimser

Coinbase yaptığı açıklamada, makroekonomik koşullar ve kripto kredi ortamındaki şoklar nedeniyle kripto para piyasasının ikinci çeyrekte yaklaşık yüzde 60 düşmesine rağmen şirketin teknolojinin geleceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

TİCARET HACMİ YARIM YARIM

Yılın ikinci çeyreğini kripto para şirketleri için bir “direnç testi” olarak nitelendiren açıklamada, önemli piyasa hareketlerinin, değişen kullanıcı davranışı ve işlem hacimleri yoluyla işlem gelirlerini etkilediği belirtildi.

Açıklamada, geçen yılın ikinci çeyreğinde 462 milyar dolar olan işlem hacminin bu yılın aynı döneminde 217 milyar dolara düştüğü bildirildi.