Cinsellik taahhüdü ile bir olay yaratın!


Dergi Haberleri

Dört çocuk annesi Bennu Gerede (51), geçtiğimiz Nisan ayında cinsel hayatını geçici olarak askıya aldığını ve bir çeşit detoks yaptığını söyledi.

EN BÜYÜK BEYANNAMELER

“Ben Ben Nude”dan sonra ikinci kitabı “Bilinçsiz Aşk”ı yazmaya başlayan Bennu Gerede, yine iddialı ve çok konuşulan açıklamalarda bulundu.

“İSTEK YOK”

Gerede yaptığı açıklamada, “Bir kadın istediği kişiyle seks yapabilmeli. Yargılanmadan veya damgalanmadan. Toplumun baskısıyla bu duyguları elimizden aldılar. Arzulamaktan ve arzu edilmekten çekinmeyin.

Sevişmek hem bir zorunluluk hem de hayattaki en güçlü bağlanma anıdır. “Ölüm ve yaşam arasında çok ince bir çizgi var” dedi.

BENNU GEREDE KİMDİR?

Bennu Gerede, 30 Ağustos 1971’de İstanbul’da doğdu. Gerede’nin doktor ve senarist kızı olan dedesi, Kurtuluş Savaşı gazisi ve Atatürk’ün yardımcısı eski Büyükelçi Albay Hüsrev Gerede’dir.

Ablası Shiva Fas’ta yaşıyor. Bennu Gerede altı aylık bir bebekken, aile babasının işi nedeniyle New York’a taşındı. Babası 15 yıl New York’ta Birleşmiş Milletler doktoruydu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde lisans derecesi. New York’ta Parsons Sanat Okulu’nda fotoğrafçılık okudu. Eğitimini tamamladıktan sonra ablası Şiva ile birlikte İstanbul’a geldi. Modelleri, modelleri ve oyuncuları var. Bu arada, ebeveynleri ölümüne kadar hiç boşanmadılar, ancak ayrı yaşamaya başladılar. Bennu ve ablası Teşvikiye’de anneleriyle birlikte yaşıyor. Daha sonra bir süre Güney Fransa’da yatılı okula giden Bennu Gerede, 4 yıl daha fotoğrafçılık eğitimi aldı. Daha sonra Türkiye’ye döndü ve okuduğu yerde fotoğraf çekmeye başladı. Bennu Gerede uzun yıllar New York’ta yaşadı. Dünyanın farklı ülkelerinde birçok fotoğraf sergisi açtı ve fotoğraflarını sergiledi.

Bennu Gerede, 1989 yılında TRT için çektiği İz Peşinde dizisinde Füsun karakterini canlandırarak oyunculuğa adım attı. İlk uzun metrajlı film, 1991 yılında çekilen ve Ersin Pertan’ın yazıp yönettiği Kurt Hukuk’tur.

Aşk Ölümden Soğuktur adlı ikinci filminde Kadir İnanır ile başrolü üstlendi. Filmi yöneten ve yazan annesi Canan Gerede, Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Bergen’in hikayesini anlattı.