Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 40 ilde 499 arsa teklifi


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 ilde 499 farklı arazi tipini online açık artırma ile satışa sunacak. Satılık arsaların bir kısmı drone ile havadan görüntülendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 ilde 499 arsa online ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık bu şekilde vatandaşlara hem yatırım fırsatı hem de kendi evini inşa etme fırsatı sunuyor. Ödemede yüzde 25 peşin, yüzde 9 yıllık fark, 24 ay vade, KDV ve tapu harcı muaftır. Müzayedeler 21-22 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında saat 10:30’da gerçekleştirilecek.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay vade ile satışa sunulurken, tapu ve KDV bedellerinden muafiyet de yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırım için teklif edilen arsa, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerde bulunmaktadır.

Öte yandan İstanbul’da satılık arsaların bir kısmı drone ile havadan görüntülendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan 40 ilde 499 arsa teklifi - 1
Satılık arsaların bir kısmı drone ile havadan kontrol edildi.

“YURTTAŞLARIN BUNA DEĞER VERECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Emlak danışmanı Abdullah Sönmez konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Vatandaşların yararlanacağı güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” Toplam 40 ilde uygulanacak. Ankara’da 400.000 Türk Lirası’ndan başlıyor. Rakamlar her şehrin ücretine göre değişir. KDV ve tapudan muaf olduğu için çok ilgi görecektir. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Şu anda temel bir ev inşa etme veya satın alma şansı. Yatırımcı olarak değerlendireceğiz” dedi.