Cennete en yakın festival Erciyes Motofest başladı


Dergi Haberleri

– Cennete en yakın festival Erciyes Motofest başladı

KAYSERİ – Erciyes Motosiklet Festivali, festival ateşinin beşinci kez yakılmasıyla başladı. Türkiye’nin dört bir yanından motosiklet tutkunları Erciyes Dağı’nda bir araya geldi.

Kayseri Destekleriyle Erciyes A.Ş. KayseriTürkiye’de gönüllü motosiklet kulüpleri tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erciyes Moto Fest, bu yıl beşinci kez düzenleniyor. Motosiklet festivali, Erciyes Dağı’na 2.200 metre mesafedeki Tekir Yaylası’ndaki çadır/karavan kamp alanında gerçekleşiyor. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce demir atlıyı zirveye taşıyan festivalin ilk günü, ateşin yakılmasıyla başladı. Motosiklet tutkunları, çeşitli müzik gruplarının sahne performanslarını keyifle izledi. Motosiklet oyunları, gösteriler ve yarışmalar gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan organizasyonda eski model, arazi ve vosvos araçlar da sergilendi.

Festivalin ikinci gününde kültürel ve tarihi turların yanı sıra motokros yarışları da yapılıyor. Türk motosiklet akrobasi şampiyonu ve ünlü otomobil şovmeni Birkan Polat da heyecanlı bir gösteri yapacak. Erciyes’te toplanan motosikletliler, cenaze alayı eşliğinde şehir turunun ardından Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndan festival alanına dönüyor.