Büyük avcının büyük trajedisiuzun bir emekli hayat sürmek inanılmaz avcıHakkındaki “ölü” haberlere isyan etti. Avcı, sosyal medyadan açıklama yaptı; “Fotoğrafıma para ödülü koyan, bana onun öldüğünü düşündürüyor. haberler acınası aptallar. Ne tür bir omurgasızsın? Söylediğin her söz yalan.” Avcı, “O kadın ondan nasıl kaçtı? Arkamdan iş çeviren ve mücevherlerimi ortaya çıkaran birçok insan vardı. Kalbiniz varsa sebeplerini bulun ve ortadan kaldırın. Gerçekleri ver.”

Sanatçı Harika Avcı’ya cep telefonundan ulaşmaya çalıştık maalesef kimse kontrol etmedi veya geri dönmedi. Asistanının cep telefonuna da son verildi. Daha sonra sanatçının zor günlerinde yanında olan iş adamıyla iletişime geçtik.

Umut Oluyor Derneği’nin kurucu başkanı ve iş adamı Erdoğan Uludağ, dernek olarak zor günlerinde sanatçı Merak Avcı’ya yardım ettiklerini belirterek önemli açıklamalarda bulundu.

Uludağ; “Büyük avcının öldüğüne dair haberler vardı. Şans eseri incelemeler için haber asılsız çıktı. Bu yüzden gerçeği açıklamaya karar verdim.” söz konusu.

Erdoğan Uludağ; Magazinsortie.com Genel Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert’e yaptığı açıklamada; “Harika Avcı, ağabeyi Ahmet Önengil ile Kayışdağı yakınlarındaki bodrum katında çok kötü bir yerde yaşıyordu. Ağabeyi ile birlikte Bakırköy sahilinde bir binaya taşındık. Kirasını ödeyerek kulüp olarak yardımcı olduk. Kardeşinin de sağlık sorunları var ve yatalak. Kira sözleşmesini de onunla imzaladı. Onlarla Gaye Hanım adında biri ilgilendi, iletişime geçtik.

Daha önce de medyada yer aldığı üzere yurt dışında yaşayan bir taraftar kirasını ödemedi. Bayan Harika’nın içki sorunu var. Ekibim bana ayağa kalkmakta zorlandığını ve hatta ilacı alırken düştüğünü söyledi. Büyük Avcı’nın iyi bir hayat yaşamasını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Evini döşedik, depozitosunu ödedik, kirasını ödedik, yiyecek ve market faturalarını ödedik.

Kültür Bakanlığı, Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı ile görüştük ve emekli maaşı için görüştük. O dönemde devlet desteğiyle 5000 TL emekli maaşı ödeniyordu. O zaman kira sübvansiyonunu azalttık. Bayan Harika’nın bir süredir çıktığını, kafelere gidip dönebileceğini ve iyi durumda olduğunu söylediler. Bundan sonra nereye gideceğimizi bilmiyoruz. Hanımefendi olursa her zaman yardıma hazırız.

Erdoğan Uludağ, 2020 yılında Harika Avcı’yı Kayışdağı yakınlarındaki uzak bir binadan Bakırköy sahilinde denize bakan bir binaya taşıdıklarını ve 1 ila 1.5 yıllık kirayı ödeyerek yardımcı olduklarını anlattı.

Ne oldu?

Sunuculuğunu Seyhan Soylu’nun yaptığı “Al Sana Haber” programının sunucusu Saba Tümer’e, Harika Avcı’nın hayatını kaybettiği bilgisi verildi ve Tümer’in gözyaşlarına boğulduğu daha sonra bunun bir şaka olduğu açıklandı. Gösterinin yayınlanmasının ardından Harika Avcı hayranları sosyal medyada çok sayıda yorumla dolandırıcılığa isyan etti. Avcı’nın öldürülmesine sanatçı Fikir Avcı’dan da güçlü bir reyting tepkisi geldi.

Harika Avcı resmi Instagram hesap açıklamasının tam metni şu şekilde:

İmajıma para ödülü koyan ve öldüğümü bildirerek benimle dalga geçen zavallılar. Ne tür bir omurgasızsın? Söylediğin her şey yalan. Sizinle daha önce iletişime geçtim ve programa geleceğini söyledin, bıraktın. Bana ne zaman ulaşıp programa geleceğimi söyledin? Hayal gücünüz nedir? Reyting için takipçileri artırmak için gözleriniz dönecek. insanlıktan çıkarıyorsun Kıskançlık ve düşmanlık sana nüfuz etti. Manşetimle bir zamana damga vurmuş, albümleri, filmleri ve hatta programları olan bir insanım. Dilime dokunmadan önce iki kez düşün. En büyük varlığım sesim ve hayranlarım. Sahneye dönüş de benim kararıma bağlı. düşünüyorum, teşekkür ederim. Neden orada değilim ve özel hayatım kimseyi ilgilendirmez. Konuşmuş olmak için konuşmak ve yazmak yerine dünden bugüne benimle oynanan oyunları yazın. Ne ikiyüzlü insanlar gördüm, senin iyi bildiğin şey aslında başlı başına kötü. Bu kadın kendini nasıl toparladı? Arkamdan iş çeviren ve mücevherlerimi ortaya çıkaran birçok insan vardı. Kalbiniz varsa sebeplerini bulun ve ortadan kaldırın. Gerçekleri belirtin.