Burcu Cavrar, “Aşıklar Günü” filmiyle beğeni topladı.


Dergi Haberleri

Son dönemde başarılı projelerde yer alan Burcu Cavrar”Aşıklar Günü“filminde Dilek Hemşire karakteriyle izleyiciyle buluştu.

OGM Pictures tarafından yönetildi ve yazıldı Özcan AlperBaşrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Settar Tanrıöğen’in paylaştığı film, 2 Eylül’de Netflix’te gösterime girdi.

Bir baba-oğul hikayesinin anlatıldığı filmde Burcu Cavrar, Dilek Hemşire karakterini canlandırdı.

Burcu Cavrar, Aşıklar Günü filmiyle ilgili düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

“Aşıklar Günü benim için çok özel, çok kalıcı bir yolculuktu. Özcan Alper bence çok iyi bir yönetmen, çok iyi bir yönetmen olmasının yanı sıra çalışması çok keyifli, oyuncunun psikolojisini dengeleyebilen bir insan. Onunla ve Kıvanç’la çalışmak benim için çok önemliydi. İşini iyi yapan insanlarla birlikte olmak bir zevk. Güçlü kadın motifini çok iyi yansıtan filmde Dilek-Hemşire’nin de yeri vardı, ki bu elbette önemliydi. Bu ekibin bir parçası olduğum için çok mutluyum.”

Burcu Cavrar kimdir?

Burcu Cavrar (28 Mart 1989 doğumlu) oyuncu

Burcu Cavrar 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Oyunculuk kariyerine Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde 8 aylık oyunculuk eğitimi alarak başladı.

Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İlk dizisi “Kapalı Çarşı”dır. Bir Kadın Tanıdım, Sonbahar Gülleri, Aşkın Bedeli, Poyraz Karayel, Gönül İşleri gibi dizilerde rol aldı. Son yıllarda “Siyah Beyaz Aşk” dizisinde “Hülya”, “Ramo” dizisinde “Cavidan” ve “Öğretmen” dizisinde “Damla” karakterlerine hayat vermiştir. Bağımsız film 91.1’de Nil karakterini canlandırdı. 2019-2020 sezonunda Uygur Sanat Tiyatrosu’nda Neil Simon’ın Boynuzu Üfleyecek adlı eserinden uyarlanan Çat Kapı oyununda rol aldı.

2021 yılında Gain’de yayınlanan Ex Aşkım dizisinde rol almıştır.

Özcan Alper’in Eylül 2022’de Netflix’te vizyona girecek olan yeni filmi Aşkın Günü’nde rol aldı.

Fox’ta yayınlanan Mahkum dizisinde Burcu Çavrar da Ceyda karakterini canlandırmaktadır.