Bugün dolar kuru ne kadar? (2 Ağustos 2022 dolar – euro fiyatları)


Dolar – Euro kaç TL? 2 Ağustos 2022 son dolar kuru ne oldu? Döviz kurlarının mevcut durumu, bankalararası piyasada dolar ve euro alış ve satış fiyatları.

USD/TLyılın zirvesine yakın izlemeye devam edin.

Bankalararası piyasada USD/TRY 17,95 seviyelerinde. Döviz kuru geçen hafta 17.9750 ile 20 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyesini gördü.

euro/tsp 18.43 seviyesinde seyrediyor.

Uluslararası piyasalarda, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın (Fed) agresif faiz artırımlarını yavaşlatmasını beklemesiyle dolar yen karşısında ikiye katlandı. ayın sonunda düştü. Dolar endeksi 105.2’ye kadar geriledi.

Analistler, küresel imalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin resesyon beklentilerini güçlendirdiğini ve ABD-Çin gerginlik haberlerinin de piyasalarda oynaklığa neden olduğunu belirtti.

Çin’in ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin askeri müdahaleler de dahil olmak üzere ciddi sonuçları olacağına dair güçlü uyarılarına rağmen, Amerikan televizyon kanalı CNN Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin beklendiğini bildirdi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby de yaptığı açıklamada, Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin son derece doğal olduğunu ve bu ziyareti yapmaya hakkı olduğunu söyledi.

Analistler, konuyla ilgili haber akışının piyasa yönü için çok önemli olacağını ve bugün ABD Federal Rezerv (Fed) yetkililerinin açıklamalarını da takip edeceklerini söylediler.

Analistler, dolar endeksinde 106,5’in teknik direnç ve 105,2 desteği olduğunu açıkladı.

YARIN ENFLASYONA BAKIŞ

Bu hafta gözler yarın iç piyasada açıklanacak enflasyon rakamlarına çevrilecek. Haziran ayı sonunda enflasyon yıllık bazda yüzde 78,62’ye yükselmişti.

CARİ DÖVİZ FİYATLARI