Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti? 9 Eylül 2022 Güncel Altın Fiyatları


Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti? 9 Eylül 2022 Altın Fiyatları Cari Çeyrek

çeyrek altın son fiyatlar…

Altın gram fiyatı güne yükselişle başladıktan sonra 1.012 lira seviyesinde işlem görüyor.

Altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak dün de gerileyen altının gram fiyatı günü yüzde 0,6 düşüşle 1.001.9 liradan kapattı.

Yeni güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı bir önceki kapanışa göre yüzde 1 artışla 1.012 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 1.660 liraya, cumhuriyet altını 6.785 liraya satılıyor.

Günü yüzde 0,6 düşüşle 1.708,5 dolardan kapatan altın ons fiyatı, bir önceki kapanışa göre yüzde 1 artışla 1.726,7 dolardan işlem görüyor.

Analistler, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranlarını beklendiği gibi 75 baz puan artırması ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına ilişkin belirsizliğin bu ay hafiflemesi nedeniyle doların diğer para birimleri ve emtialar karşısında değer kaybettiğini bildirdi.

Analistler, 1.740 seviyesinin doların değer kaybetmesiyle desteklenen altın ons fiyatında önemli bir direnç olduğunu ve bu seviyenin kırılması halinde yükseliş trendinin devam edebileceğini söyledi.

Analistler, bugün ülkede veri gündeminin durgun olduğunu ve Fed üyelerinin yurt dışındaki konuşmalarının yanı sıra ABD’deki toptan hisse senetlerinin takip edildiğini kaydetti.

ANLIK DÖNEM ALTIN ​​FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN

çeyrek altın Mücevher grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

KAÇ GRAM ÇEYREK ALTIN?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1.75 gram, saf altının çeyreğin altındaki ağırlığı 1.635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULP ÇEYREK ALTINLARI PAHALI MI?

Çeyrek altın hem takı hem süs eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediye olarak kabul edilen çeyrek altınların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar kulpsuzdur. Çeyrek altının benzersiz altın içeriği kulplarında bulunmaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.