Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti? 2 Ağustos 2022 Güncel Altın Oranları


Bugün çeyrek altın fiyatları ne kadar yüksekti? 2 Ağustos 2022 Altın, Gram Altın ve Ons Altın Altın Satış Fiyatları cari çeyrekte …

Altının fiyatı yükselir.

Küresel durgunluk endişeleri üzerine düşen dolar ve ABD Hazineleri
Getirilerle birlikte altın, uluslararası piyasalarda üst üste beşinci ay yükseldi ve aylık en yüksek seviyesine tırmandı.

Altının onsu spot piyasada ons başına 1.789.39$ ile 5 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviyesini gördü. Altının onsu 1772 dolardan işlem görüyor.

İç piyasada gram altın 1022 lira, çeyrek altın 1672 lira, cumhuriyet altını ise 6.878 lira.

Analistler, açıklanan küresel imalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin durgunluk beklentilerini ve jeopolitik riskleri artırmasıyla altına olan talebin arttığını açıkladı.

Çin’in ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin askeri müdahaleler de dahil olmak üzere ciddi sonuçları olacağına dair güçlü uyarılarına rağmen, Amerikan televizyon kanalı CNN Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin beklendiğini bildirdi.

Analistler, bu konudaki haber akışının piyasaların yönü için çok önemli olacağını belirterek, bugün Federal Rezerv (Fed) yetkililerinin de dikkate alındığını kaydetti.

Analistler, altın ons fiyatının teknik açıdan 1.750$’ın destek konumunda ve 1.790$’ın direnç konumunda olduğunu söyledi.

  • ALTIN ​​ADAM

    satış

    değiştirmek
    %

    Saat
ÇEYREK ALTIN

çeyrek altın Mücevher grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

KAÇ GRAM ÇEYREK ALTIN?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1.75 gram, saf altının çeyreğin altındaki ağırlığı 1.635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULP ÇEYREK ALTINLARI PAHALI MI?

Çeyrek altın hem takı hem süs eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediye olarak kabul edilen çeyrek altınların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar kulpsuzdur. Çeyrek altının benzersiz altın içeriği kulplarında bulunmaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.